Підтримати

АНОНС — Кваліфкомісія вирішить, чи притягувати Холодницького до відповідальності за порушення в деклараціях

У п’ятницю 13 вересня Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів (КДКП) проведе засідання на якому вирішить, чи притягувати до відповідальності за скаргою Центру протидії корупції (ЦПК) керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького за порушення в деклараціях. 

Початок засідання о 10-00, адреса: Київ, вул. Іллєнка, 81Б, кабінет №105. 

Член КДКП Валерій Архіпов, який здійснював перевірку Холодницького, зробив висновок про начебто відсутність дисциплінарного порушення керівника САП. Фінальне ж рішення ухвалить комісія. 

У травні 2019 року ЦПК подав скаргу до КДКП за фактом порушення Холодницьким низки вимог Закону України “Про запобігання корупції” під час подання електронних декларацій за 2016-2017 роки. 

Ці порушення виявило Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) за результатами повної перевірки декларацій керівника САП. 

Так, Холодницький вніс в декларацію менший на 25 тисяч грн дохід від продажу майна, ніж отримав насправді, зазначив недостовірну інформацію щодо коштів на банківському рахунку і не вказав, що позичав кошти третім особам. Загальна сума недостовірних відомостей за 2016 рік — 135 тисяч грн. Ті ж самі порушення допущені Холодницьким й 2017 року.

Закон України “Про прокуратуру” передбачає, що порушення подання декларації є підставою для притягнення прокурора до дисциплінарної відповідальності. Серед видів покарання — догана, заборона підвищення або ж звільнення.

До слова, Кваліфкомісія доволі часто ставала саме на бік деяких прокурорів, які займали керівні посади, спускаючи їм з рук численні порушення. Так відбувалося і з Холодницьким.

Рік тому КДКП, незважаючи на грубі порушення в діях Холодницького, замість звільнення, покарала його лише доганою. Перевірка проводилася через скандальні “акваріумні плівки”, на яких вдалося зафіксувати низку дисциплінарних порушень керівника САП. Натомість, прокурорська комісія прийняла дуже маніпулятивне рішення.

Крім того, у 2017 році КДКП також “пробачила” Холодницького за інше порушення. Активісти скаржилися до КДКП через те, що керівник САП навмисно пропустив строк подачі до суду позову, про повернення державі газових родовищ, які належать компанії Миколи Злочевського — колишнього міністра екології часів Януковича. Тоді кваліфкомісія прокурорів не побачила дисциплінарного проступку в діях Холодницького, через якого держава втратила можливість повернути газові родовища.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Депутат від ОПЗЖ наплагіатив докторську дисертацію і просуває разом зі Слугами свого наукового керівника у комісію з відбору наступника Холодницького

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності