Підтримати

АНОНС — Контрабанда на одеській митниці: компанії намагаються уникнути перевірок ДФС

У понеділок 18 березня о 10.30 в Одеському окружному адміністративному суді відбудеться розгляд позову до Головного управління ДФС в Одеській області одного з приватних підприємств задіяних у корупційній схемі на митниці. Третя сторона у справі — Національне антикорупційне бюро (НАБУ).

Адреса суду — вул. Фонтанська дорога, 14. Суддя — Тарасишина О.М.

Позов подало ТОВ “АЛЬ МАК” — одна з 20 приватних компаній, задіяних у корупційній схемі на митниці. Усі ці компанії намагаються  уникнути перевірок з боку Державної фіскальної служби (ДФС) і, як наслідок, приховати від НАБУ інформацію про свою діяльність.

НАБУ подало заяви про вступ у справу в якості третьої особи.

Перевірки компаній-імпортерів фіскали ініціювали у січні 2019 року на підставі матеріалів, переданих НАБУ до Головного управління ДФС в Одеській області.

Ці матеріали детективи НАБУ зібрали під час досудового розслідування за фактом порушення низкою суб’єктів господарювання митного законодавства, до яких можуть бути причетні особи, підслідні НАБУ.

У межах цього розслідування, розпочатого НАБУ у жовтні 2017 року, детективи ініціювали накладення арешту на понад 450 млн грн компаній-учасниць схеми.

Згодом, у грудні 2017, кінцевий бенефіціар зазначених компаній Вадим Альперін запропонував детективам НАБУ хабар у розмірі 800 тис. дол. США, аби ті припинили розслідування та закрили кримінальне провадження, проте його викрили «на гарячому».

Обвинувальний акт стосовно Альперіна уже скерований до Печерського районного суду міста Києва у липні 2018 року. Разом із тим детективи НАБУ продовжили розслідування схеми.

Результати перевірки цих компаній з боку ДФС можуть стати важливими доказами у кримінальному провадженні, завадити чому намагаються зацікавлені особи, які оскаржують в ООАС законність наказів про призначення перевірок.

Оскільки ці перевірки ініційовані саме детективами НАБУ, бюро подало до ООАС заяву про вступ до справ як третя сторона, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
У Зеленського за “схемою Татарова” в Печерському суді відмазують свого ексголову ОДА, який попався на 1,8 млн грн хабара
“Если изымут комп, Наде надо улетать”. Як менеджери Коломойського замітали сліди після виведення 8,2 млрд грн “Приватбанку”

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності