Підтримати

АНОНС — Комітети ВР вирішать, чи підтримувати правоохоронну, судову та антикорупційні реформи Зеленського

У п’ятницю 6 вересня комітети парламенту з антикорупції, правового регулювання та правоохоронної політики розглядатимуть невідкладні законопроекти президента Володимира Зеленського щодо реформування прокуратури, розширення повноважень НАБУ, відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення та інші. Від комітетів залежить, чи будуть внесені зміни у законопроекти і чи буде Рада голосувати за них якнайшвидше.

Початок засідань:
– Комітет з питань правової політики о 15:00. Адреса: вул. Садова 3а, зала засідань 536.
– Комітет з питань антикорупційної політики о 17:00. Адреса: вул. Садова 3а, зала засідань 330.
– Комітет з питань правоохоронної діяльності о 17:00. Адреса: вул. Садова 3а, зала засідань 727.

Комітет з питань антикорупційної політики розгляне законопроекти щодо перезавантаження Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) та підсудності Вищого антикорупційного суду (ВАС) для запобігання блокуванню роботи ВАС.

Також антикорупційний комітет розгляне проект закону про відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення і запровадження цивільної конфіскації майна “чиновників-багатіїв”.

Комітет з питань правоохоронної діяльності розгляне законопроект президента, який пропонує зміни до Кримінального процесуального кодексу. Ним пропонується надати дозвіл Національному антикорупційному бюро (НАБУ) і Державному бюро розслідувань (ДБР) самостійно проводити прослушку, скасувати “правку Лозового” тощо.

Правоохоронний комітет також розглядатиме проект про зміни в закон про прокуратуру. Це і ліквідація військової прокуратури, і скасування залежності зарплати прокурорів від бажання начальника, і введення електронного документообігу тощо.

Комітет з питань правової політики ймовірно розглядатиме  проект закону про зміни у судовій системі. Йдеться про перезавантаження скомпрометованих Вищої ради правосуддя (ВРП) та Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС).

Комітети можуть рекомендувати депутатам проголосувати за ці зміни в законодавство в цілому вже наступного тижня.

Детальніше про зазначені вище проекти законів, ініційовані президентом, а також інші законопроекти можна прочитати у проекті Центру протидії корупції для “Української правди”. 

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Депутат від ОПЗЖ наплагіатив докторську дисертацію і просуває разом зі Слугами свого наукового керівника у комісію з відбору наступника Холодницького

Читайте також

Всі новини

Читайте також

Всі новини
Комітет правової політики включив до порядку денного проєкт Юрчишина щодо реальної судової реформи

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності