Підтримати

АНОНС — Комітет вирішить, кого співбесідувати в аудитори НАБУ

У середу 23 травня о 15.00 комітет з питань запобігання та протидії корупції Верховної Ради  має ухвалити рішення, кого з кандидатів допустити до конкурсу на посаду аудитора НАБУ від парламенту, а також визначити дату співбесід з ними.

Після цього, згідно з положенням, депутати мають запросити допущених кандидатів на засідання комітету для проведення співбесід, повідомивши їх про це не менш як за 3 дні (п.5 розділу ІІ Положення). Далі комітет має ухвалити рішення про винесення кандидатур на голосування у Верховній Раді.

Комітет не має права обрати кандидатуру аудитора НАБУ, не провівши співбесіди із відібраними учасниками конкурсу.

Важливо, щоб аудитора від Верховної Ради обрали відповідно до встановленої комітетом процедури. Інакше результат усього аудиту буде під сумнівом. Мало того, повноваження незаконно призначеного аудитора можна оскаржити в суді, а разом із цим — і весь висновок аудиту.

Нагадаємо, що це вже четверта спроба депутатів обрати аудитора НАБУ від парламенту.

Цього разу на конкурс подалося 5 кандидатів, серед яких правозахисник, двоє пенсіонерів, ізраїльтянин та американець. Також з’ясувалося, що один із кандидатів в аудитори виявився батьком чинного члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів.  

Оскільки аудит НАБУ буде проводитися вперше, аудитори мають не просто оцінити перші роки роботи бюро. Вони повинні розробити методологію, закласти найвищі стандарти проведення такої оцінки та розробити механізми проведення аудиту – так, щоб його результати ніхто не міг викривити, скасувати або використати для політичної розправи над антикорупційним органом, який уже стави токсичним для багатьох політичних партій.

Адреса: вул. Садова 3-А, кім. 330

Акредитація: (044) 255 35 87 (прес-служба Верховної Ради України)

Анонс на сайті комітету: http://bit.ly/2s0ojTa

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
АНОНС — У Печерському суді почнуть заново розглядати справу експертки “рюкзаків Авакова”
ЗАЯВА — Правосуддя не може бути заручником побажань держави-агресора
Zero Corruption: Центр протидії корупції оновив бренд та розширює коло діяльності

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності