Підтримати

АНОНС — Комітет Ради розгляне законопроєкти про реальне зняття недоторканності і реформу ДБР

У середу 13 листопада парламентський Комітет з питань правоохоронної діяльності розгляне законопроєкти депутаток від “Слуги народу” і “Голосу” Галини Янченко і Олександри Устінової про фактичне скасування депутатської недоторканності. Також депутати візьмуться за зміни до закону “Про Державне бюро розслідувань”.

Початок засідання: 15:00. Адреса: місто Київ, вул. Садова 3а, каб. 716. Вхід за картками акредитації, яку здійснює пресслужба Верховної Ради.

Минулого тижня 30 вересня правоохоронний комітет вже починав розгляд законопроєктів №2237 (Янченко) і №2237-1 (Устінова). Обидва стосуються змін до Кримінального процесуального кодексу, які дозволять без згоди Верховної Ради затримувати і притягувати до кримінальної відповідальності депутатів. 

Згідно із законопроєктом №2237 Янченко, лише генпрокурор може розпочати розслідування щодо депутата. Своєю чергою, за законопроєктом Устінової №2237-1, генпрокурор не матиме ключової ваги при початку розслідування злочинів, вчинених депутатами.

Також Комітет розгляне законопроєкт про зміни до закону про Державне бюро розслідувань (ДБР). Деякі правки стосуються запровадження конкурсу голови Бюро, подібного до конкурсу, який затвердили для обрання керівника Нацагентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

Якщо ці зміни підтримають, то голову ДБР обиратимуть на відкритому конкурсі із залученням міжнародних експертів і представників громадськості. Затвердження цього конкурсу також означатиме, що нинішній голова ДБР Роман Труба буде змушений скласти повноваження.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Правоохоронний комітет Ради з подачі ОПЗЖ хоче узаконити “злив” справ НАБУ через Печерський суд

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності