Підтримати

АНОНС — Комітет підготує до другого читання законопроєкт про реальне зняття депутатської недоторканності

У понеділок 16 грудня Комітет з питань правоохоронної діяльності підготує до другого читання законопроєкт №2237 про фактичне скасування депутатської недоторканності. Депутати мають покращити його редакцію, адже зараз там є суттєві недоліки. 

Початок засідання: 15:00. Адреса: місто Київ, вул. Садова 3а, каб. 416. Вхід за картками акредитації, яку здійснює пресслужба Верховної Ради.

Так, на початку грудня Верховна Рада нарешті прийняла в першому читанні законопроєкт, який має на меті реально зняти депутатську недоторканність. Йдеться про зміни до Кримінального процесуально кодексу та інших законів. 

Однак наразі в ньому є суттєві недоліки. Наприклад, небезпеку несуть норми, за якими кримінальне провадження щодо нардепа може розпочати виключно генеральний прокурор. Наразі у законопроєкті значиться, що лише генпрокурор може вносити відомості про злочин в Єдиний реєстр досудових розслідувань. 

За таких обставин початок справи щодо будь-якого злочину народного обранця буде залежати від фігури генпрокурора, від того, чи присутній він в країні або ж чи взагалі не перебуває на лікарняному чи у відпустці

Окрім того, не передбачає права правоохоронців затримувати нардепа на місці вчинення насильницького злочину. Тобто навіть після вбивства чи згвалтування депутата не можна буде затримати одразу на місці. 

Зауважимо, що раніше правоохоронний комітет у своєму рішенні пообіцяв вирішити ці питання. Тепер обранцям залишається просто виконати обіцянку, прийнявши ці правки і віддати законопроєкт в зал Ради уже виправленим. 

Зауважимо, що законопроєкт необхідно проголосувати в другому читанні до 1 січня 2019 року, коли вступають в силу зміни до Конституції, звідки зникає депутатська недоторканність. Адже без законопроєкту №2237 депутатів не можна буде притягати до відповідальності без згоди Верховної Ради. 

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Правоохоронний комітет Ради з подачі ОПЗЖ хоче узаконити “злив” справ НАБУ через Печерський суд

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності