АНОНС — Комітет Костіна планує підтримати законопроєкт про фейкову судову реформу

У середу, 27 січня, о 15:00 відбудеться засідання Комітету з питань правової політики, на якому депутати планують проголосувати за таємно переписаний законопроєкт №3711-д щодо Вищої кваліфкомісії суддів. Роль міжнародних експертів у відборі членів ВККС зведена в цьому законопроєкті нанівець, а вся влада в руках нереформованої ВРП. 

У листопаді 2020 року Верховна Рада повернула президентський законопроєкт №3711 про конкурсний відбір членів ВККС на доопрацювання після того, як Венеційська комісія зробила дуже критичний висновок щодо цього законопроєкту. 

Однак замість того, аби врахувати рекомендації Венеційської комісії члени комітету на чолі з Андрієм Костіним переписали законопроєкт №3711 під диктовку членів Вищої ради правосуддя, віддавши в її руки всі важелі впливу на процесу відбору члені ВККС.

Так, остання редакція законопроєкту передбачає, що саме ВРП, а не конкурсна комісія буде обирати майбутніх членів ВККС, а роль конкурсної комісії зводиться лише до попереднього відбору, який до того ж матиме тільки рекомендаційний для ВРП характер.  

Така редакція законопроєкту суперечить не лише позиції Венеційської комісії, яка наголошувала на неприпустимості нових повноважень для нереформованої Вищої ради правосуддя, але й підходу, запропонованому президентом Зеленським в першій редакції законопроєкту. 

Зауважимо, що це суперечить не лише позиції президента, але і зобов’язанням України перед Європейським Союзом. Меморандум з ЄС, який Верховна Рада ратифікувала 12.08.2020, передбачає “створення нової Вищої кваліфікаційної комісії суддів України шляхом прозорої процедури відбору, що проводиться Конкурсною комісією з міжнародною участю”. 

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про ліквідацію Ради суддів та посад голів судів
Закликаємо міжнародних партнерів не брати участі у фейковій реформі Конституційного Суду
Закликаємо міжнародних партнерів не делегувати членів ДГЕ, а народних депутатів негайно змінити закон про КСУ

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності