АНОНС – Комітет Костіна береться за законопроєкт Зеленського про ліквідацію ОАСК

Завтра, 13 травня, о 12:30 відбудеться засідання Комітету з питань правової політики, на якому депутати планують розглянути законопроєкт №5369 про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва. 

Так, президентським невідкладним законопроєктом передбачається, що з моменту вступу закону в силу ОАСК припиняє роботу і протягом 10 робочих днів має передати всі справи до Київського окружного адміністративного суду, який буде розглядати їх до моменту створення нового суду.

Для суддів ОАСК ліквідація означає втрату повноважень, однак вони не будуть автоматично звільнені і продовжуватимуть залишатись в судовій системі. Відповідно до Конституції, судді ОАСК можуть перевестись на роботу до інших судів, якщо успішно пройдуть конкурс. Рішення про переведення прийматиме Вища рада правосуддя, рекомендацію має дати Вища кваліфікаційна комісія суддів. 

“Необхідно, щоб депутати проголосували законопроєкт про ліквідацію ОАСК у першому читанні та в цілому. На плівках ОАСК стало зрозуміло, на кого Вовк має вплив, а голосування за ініціативу президента покаже, хто не проти поповнити сейфи голови ОАСК. Однак без якісного перезавантаження Вищої ради правосуддя, Вовк з ОАСК за допомогою суддівських кланів швидко поверне вплив, тому цю реформу відкладати не можна”, – коментує експертка ЦПК Галина Чижик. 

Окрім того, комітет Костіна візьметься за розгляд до першого читання законопроєкту №5068 щодо Вищої ради правосуддя, також поданий президентом Зеленським. Він, однак, не здатний очистити ВРП від недоброчесних членів, що у нещодавньому висновку підтвердила Венеційська комісія. 

Експерти Венеційської комісії наголосили на тому, що міжнародні експерти мають бути наділені вирішальною роллю у процесі відбору майбутніх членів ВРП та перевірки на доброчесність чинного складу. 

Більше про рішення Венеційської комісії читайте у матеріалі експертки ЦПК Галини Чижик на Європейській правді

Поділитись новиною

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності