Підтримати

АНОНС — Комітет Князевича розгляне правки для зміни апеляції в законі про антикорсуд

Увага! Зміна часу! У середу 11 липня о 12.00 комітет Верховної ради з правової політики та правосуддя повинен розглянути правки, необхідні для виправлення скандальної норми про апеляцію, яку внесли в закон про Вищий антикорупційний суд.

У разі, якщо комітет розгляне відповідні правки, народні депутати зможуть ухвалити їх у законопроекті №7441 у четвер, 12 липня. Від цього рішення народних депутатів залежить, чи Україна отримає 4 мільярди доларів кредитів та гарантій від міжнародних партнерів.

Нагадаємо, що це останній парламентський тиждень перед літніми канікулами, коли народні депутати можуть внести потрібні зміни до закону.

Раніше антикорупційні організації звернулися до лідерів коаліції із закликом до літніх канікул виправити норму про апеляцію щодо теперішніх справ НАБУ.

Слід зазначити, що 18 із 32 депутатів комітету входять до Блоку Петра Порошенка, включно із головою комітету Русланом Князевичем, чи Народного Фронту. Це кількість депутатів, необхідна для кворуму для проведення комітету та ухвалення рішення щодо законопроекту №7441, без якого неможливе голосування в залі.

Нагадаємо, що в ухвалений закон про Вищий антикорупційний суд внесли норму, згідно з якою апеляції щодо справ НАБУ, які зараз уже розглядаються в судах, відбуватимуться в судах загальної юрисдикції, а не новоствореному антикорупційному суді. Це означає, що гучні справи щодо топ-посадовців можуть ніколи не потрапити до нового антикорупційного суду, а  розглядатися лише в судах загальної юрисдикції.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності