АНОНС – Громадськість презентує альтернативний нагрудний знак “Суддя України”

Завтра, 8 жовтня, громадські експерти Центру протидії корупції, Автомайдану та Фундації DEJURE проведуть акцію під стінами Верховного суду. Активісти презентують альтернативний нагрудний знак “Суддя України”, на якому зображені основні атрибути української судової мафії. 

Коли: 8 жовтня, 9.30
Де: вул. Пилипа Орлика, 8 (Кловський палац)

Під час акції відбудеться брифінг, на якому виступлять експерти громадських організацій: 

  • Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції 
  • Михайло Жернаков, голова правління Фундації DEJURE
  • Катерина Бутко, голова Всеукраїнського громадського об’єднання “Автомайдан”.

Феміда давно перестала бути символом української судової влади. Натомість українська судова влада захоплена судовою мафією, чиї атрибути — це золоті “Порше”, алкоголь, надзвичайно дорогі маєтки та майно сумнівного походження. Саме такі символи будуть зображені на нагрудному знаку, який презентують активісти. 

У п’ятницю у Верховному Суді відбудеться Пленум, на якому судді планують розглянути звернення Вищої ради правосуддя. Як результат, судді Верховного Суду можуть звернутися до Конституційного Суду України з поданням про неконституційність судової реформи. Це означатиме початок скасування судової реформи. 

Справа в тому, що судді Конституційного Суду України не можуть самостійно визнати певний закон неконституційним. Саме тому суддівська мафія через Верховний Суд вирішила звернутися до КСУ, аби ті зупинили судову реформу, яка нещодавно почалася. 

Нагадаємо, що члени Ради суддів, контрольовані суддівською мафією, відмовляються делегувати своїх представників до Етичної ради, яка має перевіряти на доброчесність кандидатів та чинних членів ВРП. Тобто Рада суддів саботувала судову реформу та виграла час, щоб звернутися до КСУ щодо неконституційності реформи. 

У липні 2021 року Верховна Рада проголосувала за проведення судової реформи, де передбачила вирішальну роль міжнародних експертів. 

Міжнародні організації, які надають Україні допомогу у сфері судової реформи та протидії корупції, уже делегували експертів до конкурсної комісії, що обиратиме членів Вищої кваліфкомісії суддів, та Етичної ради, яка очищуватиме Вищу раду правосуддя.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про ліквідацію Ради суддів та посад голів судів
Закликаємо міжнародних партнерів не брати участі у фейковій реформі Конституційного Суду

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності