Підтримати

АНОНС — Друга спроба: САП знову добиватиметься повернення фірташівського ЗТМК державі

У середу 22 січня у Господарському суді Запорізької області відбудеться підготовче засідання у справі Запорізького титано-магнієвого комбінату (ЗТМК), 49% якого контролює олігарх Дмитро Фірташ, а 51% належать державі. Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) знову добиватиметься повернення усього ЗТМК у державну власність.

Початок засідання 12-00, адреса суду: м. Запоріжжя, вулиця Гетьманська, 4 

Ще 2013 року за договором Фонду державного майна та компанії Фірташа “Толексіс трейдинг лімітед” 49% ЗТМК відійшли олігарху. Але за умови, що той витратить 110 млн доларів США на модернізацію підприємства. Проте підконтрольне Фірташу керівнцтво витратило гроші не за призначенням.

У липні 2018 року Господарський суд Запоріжжя задовольнив позов САП, ухваливши рішення про повернення заводу державі. 

Це ж рішення залишив чинним і Центральний апеляційний госпсуд. Проте Верховний Суд скасував ці обидва рішення та передав справу на новий розгляд. Це означає, що Фірташ і його команда (керівництво ЗТМК) може надалі за рахунок схем заробляти на комбінаті.

Саме директора заводу Володимира Сивака НАБУ і САП обвинувачують у розтраті 500 млн грн, виділених на модернізацію.

У травні 2019 року Заводський суд Запоріжжя повністю виправдав директора комбінату. Прокурори оскаржили цей вирок і нині він розглядається вже в Апеляційній палаті новоствореного Вищого антикорупційного суду.

***

Про сумнівний виправдувальний вирок Сиваку читайте у тексті юриста Центру протидії корупції “Як Фірташ переміг у справі ЗТМК. Аналіз першого провалу САП у суді”:https://bit.ly/38moI5g

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
НАБУ взялося розслідувати брехню в декларації на понад 1,5 млн грн заступника міністра соцполітики після заяви ЦПК

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності