Підтримати

АНОНС — ВИПРАВЛЕНО: нардепи розглянуть ОДИН законопроект, що узаконює розпил закупівель між пов’язаними фірмами

2 квітня, у понеділок, парламентський комітет з питань економічної політики на позачерговому засіданні розглядатиме законопроект 6723, за яким Антимонопольний комітет більше не зможе усувати недоброчесні компанії від участі у державних закупівлях. Це узаконить розпил державних коштів на закупівлях між пов’язаними компаніями.

Комітет пройде о 15.00, за адресою вул. Велика Житомирська 11, кім. 304

Важливо, що у разі якщо цей законопроект буде ухвалений уже цього сесійного тижня, як передбачають у комітеті, то “чорний список” компаній-змовників буде знищений.

Відтепер заборонити компанії, яка порушувала конкуренцію внаслідок кулуарних домовленостей між учасниками, зможе лише суд, що фактично затягне цей процес на роки, поки компанія і далі виграватиме державні замовлення.

Ми закликаємо представників ЗМІ не пропустити розгляд цього важливого законопроекту перед 2 читанням, адже у разі його ухвалення буде фактично“узаконено” розпил державних коштів на закупівлях між пов’язаними компаніями.


Доповнення: Наш висновок щодо законопроекту 6746 — помилковий. Він не створює загрози та не погіршує діюче законодавство. Ми перепрошуємо за некоректний аналіз та поспіх висновку.

Загроза лишається у законопроекті 6723, ухваленому в першому читанні. Проект дозволяє компаніям-змовникам брати участь у державних закупівлях попри наявність рішення Антимонопольного комітету проти них. “Чорний список” компаній-змовників, що не мають права на участь у державних закупівлях, буде знищено. Адже “забанити” недоброчесну компанію, яка порушувала конкуренцію, зможе лише суд, який може тривати роками, протягом яких компанія і далі виграватиме державні замовлення. Ця норма має мало спільного із захистом доброчесного бізнесу: у 2017 році в судах оскаржено лише 22,7 % рішень АМКУ, а скасовано судами лише, 3,1 %. Отже, ця норма захищає недоброчесні компанії від санкцій.

Сподіваємося, що Комітет з питань економічної політики матиме мудрість виправити цю помилку до другого читання.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Понад 250 млн грн до держбюджету: Рада відновила велику приватизацію
Меблі замість ліків, “велике будівництво” та завищені ціни. ЦПК проаналізував рік ковідних закупівель
У Раді зареєстрували законопроєкт, який становить загрозу конкуренції на закупівлях

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності