АНОНС — ВИПРАВЛЕНО: нардепи розглянуть ОДИН законопроект, що узаконює розпил закупівель між пов’язаними фірмами

2 квітня, у понеділок, парламентський комітет з питань економічної політики на позачерговому засіданні розглядатиме законопроект 6723, за яким Антимонопольний комітет більше не зможе усувати недоброчесні компанії від участі у державних закупівлях. Це узаконить розпил державних коштів на закупівлях між пов’язаними компаніями.

Комітет пройде о 15.00, за адресою вул. Велика Житомирська 11, кім. 304

Важливо, що у разі якщо цей законопроект буде ухвалений уже цього сесійного тижня, як передбачають у комітеті, то “чорний список” компаній-змовників буде знищений.

Відтепер заборонити компанії, яка порушувала конкуренцію внаслідок кулуарних домовленостей між учасниками, зможе лише суд, що фактично затягне цей процес на роки, поки компанія і далі виграватиме державні замовлення.

Ми закликаємо представників ЗМІ не пропустити розгляд цього важливого законопроекту перед 2 читанням, адже у разі його ухвалення буде фактично“узаконено” розпил державних коштів на закупівлях між пов’язаними компаніями.


Доповнення: Наш висновок щодо законопроекту 6746 — помилковий. Він не створює загрози та не погіршує діюче законодавство. Ми перепрошуємо за некоректний аналіз та поспіх висновку.

Загроза лишається у законопроекті 6723, ухваленому в першому читанні. Проект дозволяє компаніям-змовникам брати участь у державних закупівлях попри наявність рішення Антимонопольного комітету проти них. “Чорний список” компаній-змовників, що не мають права на участь у державних закупівлях, буде знищено. Адже “забанити” недоброчесну компанію, яка порушувала конкуренцію, зможе лише суд, який може тривати роками, протягом яких компанія і далі виграватиме державні замовлення. Ця норма має мало спільного із захистом доброчесного бізнесу: у 2017 році в судах оскаржено лише 22,7 % рішень АМКУ, а скасовано судами лише, 3,1 %. Отже, ця норма захищає недоброчесні компанії від санкцій.

Сподіваємося, що Комітет з питань економічної політики матиме мудрість виправити цю помилку до другого читання.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
ЦПК закликає відхилити законопроєкт, який суттєво збільшує верхній поріг для спрощених закупівель
Після звернень ЦПК “Охмадит” вирішив не купувати обладнання на 600 млн гривень у фірм з кримінальним шлейфом

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності