Підтримати

АНОНС – чиновницькі декларації – під пильним захистом КабМіну

Запрошуємо журналістів на прес-брифінг, присвячений зриву запуску роботи Агентства із запобігання корупції (НАЗК).

Прес-брифінг пройде у вівторок, 15 грудня, об 11.00 в приміщенні Українського кризового медіа-центру, за адресою вул. Хрещатик, 2 (Український дім).

Хочемо нагадати, що в п’ятницю, 11 грудня, відбулося голосування за керівний склад Агентства. За допомогою маніпуляцій Конкурсна комісія, де більшість мали представники влади, протягнула на керівні посади близьких до Прем’єра чиновників, викинувши з конкурсу представників громадськості.

Голосування, як мінімум, за двох з трьох членів НАЗК відбулося у нелегітимний і сумнівний спосіб.

Упрес-брифінгу візьмуть участь:

  • Володимир Сущенко, член Конкурсної комісії із обрання членів НАЗК
  • Віктор Чумак, народний депутат, якого було обрано до керівництва НАЗК
  • Сергій Лещенко, народний депутат України.

Національне агентство з запобігання корупції займатиметься в першу чергу перевіркою майнових декларацій чиновників. Так, наприклад, в новій формі декларацій передбачено, що чиновники будуть зобов’язані декларувати всі готівкові гроші, що зараз не обов’язково робити.

Однією з найбільш важливих функцій НАЗК стане створення відкритого онлайн-реєстру декларацій чиновників та їх перевірка. Після оголошення НАЗК про роботу такого реєстру подання чиновниками неправдивих відомостей у декларації буде каратися позбавленням волі на строк до двох років.

Створення Національного агентства з питань запобігання корупції є однією з умов отримання Україною безвізового режиму з ЄС, а також отримання нею фінансової допомоги від Міжнародного валютного фонду.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Голосування щодо САП: Верховна Рада із схвалення Зеленського зробила крок до скасування безвізу та співпраці з МВФ
Загроза безвізу: правоохоронний комітет утретє вибрав членів у комісію з обрання керівника САП, які не відповідають закону

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності