АНОНС — “Чорна каса” Партії Регіонів: прокурор оскаржить незаконне рішення суду у справі Охендовського

У вівторок 18 грудня Київський апеляційний суд розгляне скаргу прокурора САП на ухвалу Печерського суду, яка зобов’язала закрити або передати до суду справу щодо екс-голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського.

Початок засідання — 10.00. Головуюча суддя — Тетяна Фріч. Адреса суду — вулиця Солом’янська, 2А.

Своєю ухвалою Печерський суд за скаргою адвокатів Охендовського зобов’язав САП справу або закрити, або передати до суду.

Утім, прокурор САП Максим Кравченко був відсутній, коли суд ухвалював таке рішення. Тобто він не міг сказати суду, що розслідування щодо Охендовського на той момент було зупинено.

Суд міг ухвалити таке рішення лише у випадку, якби розслідування й далі тривало, а так як САП зупинила його, суд не мав права зобов’язувати прокурорів вчиняти дії щодо закриття справи або направлення до суду.

Адвокати аргументували суду свою скаргу тим, що у справі вже спливли строки досудового розслідування. Очевидно, захисникам екс-голови ЦВК таке рішення Печерського суду потрібно для того, щоб якнайшвидше закрити справу щодо Охендовського.

Разом із тим у судовому реєстрі є ухвала апеляційного суду про те, що прокурор САП Максим Кравченко, оскаржуючи рішення Печерського суду вперше, забув підписати апеляційну скаргу. Своєю чергою, згодом із дотриманням процесуальних строків прокурор подав нову скаргу, виправивши свою помилку.

Нагадаємо, що кримінальна справа НАБУ проти екс-голови Центральної виборчої комісії (ЦВК) Михайла Охендовського стала першою щодо так званої “чорної бухгалтерії” Партії регіонів. Експертиза підтвердила достовірність підпису очільника ЦВК в амбарній книзі витрат Партії регіонів.

Охендовський підозрюється в отриманні понад 160 тисяч доларів від Партії регіонів на закордонні поїздки, де він переконував західних партнерів у демократичності та прозорості виборів в Україні.

Коли детективи були готові направляти справу Охендовського до суду, у САП виникло бажання зібрати підтвердження, що Охендовський справді їздив за кордон та витрачав отримані від Партії регіонів гроші.

Для цього детективів НАБУ змусили надсилати непотрібні запити в правоохоронні органи Німеччини, Бельгії, Польщі, Франції та інших країн, щоб ті підтвердили цю інформацію.

При чому справу до суду можна було надсилати і без цього, що згодом підтвердив суд, встановивши, що для доведення вини Охендовського запити не потрібні.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності