АНОНС — Аваков зачищає сліди у справі рюкзаків. Завтра Мін’юст прийде з перевіркою до експертки у справі

У п’ятницю 8 лютого до експертки, яка встановила реальну вартість рюкзаків Авакова та факт їхнього кустарного виробництва, навідається перевірка від Міністерства юстиції.

За словами представників Мін’юсту, перевірка планується з 14.00 до 15.00 в офісі експертки за адресою — Київ, вулиця Січових стрільців 1-5, офіс 706.

Це перша перевірка Надії Бугрової за останні 3 роки. За  37 років стажу до експертизи у справі “рюкзаків Авакова” вона не отримувала жодних скарг чи претензій до своїх експертних висновків. Її залучали до найскладніших досліджень.

У грудні 2018 року експертка Надія Бугрова отримала повідомлення від Мін’юсту про заплановану перевірку її діяльності. 8 лютого на робоче місце до неї прийдуть представники Мін’юсту, аби перевірити її роботи за останні 3 роки.

“Завтрашня ревізія від Мін’юсту — це продовження історії. Експертці вже “шиють” кримінальну справу, а також під час обшуків за надуманими підставами вилучили більшість документів у справі рюкзаків. Це виглядає, як тиск на незалежних експертів, а також зачищення слідів перед виборами через страх Авакова, що справу проти його сина та заступника можуть поновити”, — пояснує юристка Центру протидії корупції Олена Щербан.

Завтрашня перевірка Мін’юсту може закінчитися тим, що в Надії Бугрової відберуть свідоцтво експерта, щоб нівелювати таким чином висновок у справі рюкзаків та заборонити їй подальшу професійну діяльність.

Національне антикорупційне бюро залучило судову експертку Надію Бугрову для проведення комплексної товарознавчої експертизи у справі так званих «рюкзаків Авакова». Експертиза була проведена на початку  2017 року.

За результатами цієї еспертизи Надія Бугрова встановила, що рюкзаки не відповідали вимогам закупівлі МВС за 10 показниками.

Вона підтвердила, що міністерство закупило зовсім інші рюкзаки та виявилала цілий ряд дефектів виробничого характеру. Саме на її висновки посилалися прокурори та детективи вказуючи на кустарний спосіб пошиття наплічників.

Надія Бугрова встановила реальну вартість рюкзаків у розмірі 555 гривень, у той час як  міністерство Авакова заплатило у 5 РАЗІВ ДОРОЖЧЕ — по 2899 гривень за штуку.

Наприкінці жовтня 2017 сину Авакова та його заступнику Чеботарю вручили підозру. Сума збитків, які зазнала країна, через їхню схему — 14 млн гривень.

Уже весною 2018 року Мін’юст ініціював перед Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз проведення рецензії експертизи Надії Бугрової у справі рюкзаків.

Крім того, до Мін’юсту чомусь звернулася одна з попередніх клієнтів експертки Бугрової зі скаргою на її іншу експертизу. На підставі цього Експертно-кваліфікаційна комісія при Мін’юсті винесла експертці попередження через мізерне порушення та фактично описки щодо віднесення дослідження до певного виду експертиз.

У липні 2018 року прокурор САП Василь Кричун закрив «справу рюкзаків» щодо двох ключових фігурантів: сина міністра Авакова та  його заступника Чеботаря.

Проти експертки у справі Надії Бугрової відкрили кримінальні справи. Про це вона дізналася зі ЗМІ.

У серпні 2018 прокурор Кривенко уклав угоду з другорядким фігурантом — Володимиром Литвином, а вже у вересні 2018 року цю угоду затверджує суд. Реального покарання за корупційну схему ніхто не поніс.

Уже в листопаді до експерта Надії бугрової прийшли з обшуком додому та до офісу слідчі з поліції Хмельницької області.

Обшук обгрунтували тим, що експертка нібито колись оцінювала майно Міністерства оборони та занижувала його вартісь. Проте це не відповідало дійсності, адже Надія Бугрова ніколи не проводила такої оцінки майна Міноборони.

Але найцікавіше, що слідчих поліції цікавило першою чергою матеріали експертизи у справі рюкзаків Авакова. Ці матеріали вони повністю вилучили незважаючи на те, що вони не брали на це дозволу у суді і їхнє розслідування жодним чином не стосувалося експертизи по рюкзаках.

Крім цього слідчі забрали в експертки ряд інших матеріалів експертиз, вилучили всі родинні кошти, банківські картки всієї сім’ї та навіть телефони.

Після таких дій 63-річна експертка потрапила до лікарні через проблеми із серцем та ускладення із слухом, де перебувала майже 2 місяці.

У  грудні слідчі Хмельницької поліції не посоромились принести  експертці в лікарню повістку про виклик на допит і вже 22 грудня в лікарню принесли повідомлення про підозру.

Це повідомлення про підозру кардинально відрізнялося від тих обставин, які було зазначено в ухвалі про обшук.

Судячи з підозри, експертці вже інкримінували шахрайство через отримання нею зарплатні в 5 тисяч гривень у центрі правової допомоги «Правозахист» та підробку експертних висновків. За це Надії Бугровій загрожує до 3 років обмеження волі.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності