АНОНС — Апеляція Антикорсуду перегляне закриття справи “Роттердам+”

У п’ятницю, 2 жовтня, Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) перегляне рішення судді ВАКС Катерини Широкої, яка відмовилася відновити справу “Роттердам+”, безпідставно закриту прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталієм Пономаренком. 

Початок засідання: 11:30.

Головуючий суддя: Ігор Панаід.

Адреса суду: провулок Хрестовий, 4.

У четвер 24 вересня суддя ВАКС Катерина Широка відмовилася поновлювати провадження у справі “Роттердам+” за скаргою ексдепутата, колишнього заступника генпрокурора Віктора Чумака. Чумак оскаржив це рішення до апеляції ВАКС. 

Нагадаємо, що Широка проігнорувала доводи Чумака і його адвокатки про те, що справа закрита безпідставно. Адже під час закриття прокурор керувався експертизами, які, однак, не спростували збитки від формули “Роттердам+”. Він також обґрунтував закриття тільки експертизами, не взявши до уваги велику кількість інших доказів. 

Нагадаємо, за даними НАБУ, топменеджери компанії “ДТЕК” олігарха Ріната Ахметова в 2015 році “домовилися” з керівництвом НКРЕКП щодо затвердження формули утворення ціни на електроенергію “Роттердам+”.

Формула безпідставно передбачала включення до тарифу на електроенергію витрати на доставку та перевалку вугілля в Україну з портів Європи, яких не існувало. Це призвело до штучного збільшення вартості електроенергії для всіх споживачів, а збитки оцінили аж на 19 мільярдів.

У серпні 2019 року детективи НАБУ повідомили про підозру 6 особам, серед яких ексголова НКРЕКП Дмитро Вовк, гендиректор компанії “ДТЕК мережі” Іван Гелюх та інші.

Шановні представники ЗМІ, просимо звернути увагу на те, що питання акредитації, заяв про трансляцію тощо вирішуються безпосередньо із адміністрацією Вищого антикорупційного суду. Ми як громадська організація таких повноважень не маємо.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності