Підтримати

АНОНС — Антикорупційний суд візьметься за резонансну справу Мартиненка на 700 млн грн

У четвер 17 вересня у Вищому антикорупційному суді (ВАКС) відбудеться підготовче засідання у справі екснардепа Миколи Мартиненка та його спільників щодо розкрадання майже 700 млн грн з державних підприємств. 

Час: 14:00. Адреса суду: проспект Перемоги, 41. Головуючий суддя: Євген Крук

Раніше справа слухалася в Шевченківському суді Києва, який намагався затягнути передачу напряму до ВАКС. 

Проте Київський апеляційний суд підтвердив, що районний суд має напряму передавати справи до ВАКС. Після цього Шевченківський райсуд зрештою передав справу самостійно. Тепер вона почне слухатися від початку в Антикорупційному суді. 

Нагадаємо, що під час слухання у Шевченківському суді адвокати Мартиненка добилися відводу від справи прокурора Андрія Перова через начебто його упередженість (він отримав догану за їхніми скаргами). 

Пізніше Верховний (ВС) суд скасував цю догану, але Перова у справу так і не повернули. Нещодавно ВС скасував і рішення суддів, які відмовилися повернути Перова до справи. 

На момент перенесення справи до Антикорсуду вона перебувала на стадії дослідження доказів прокурора.

Мартиненка та спільників обвинувачують в організації схеми з розкрадання коштів українських держпідприємств “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” і “НАЕК Енергоатом”. 

Перший епізод стосується заволодіння коштів держпідприємства “НАЕК Енергоатом”. Зокрема, йдеться про те, що Мартиненко та спільники “забезпечили” перемогу на тендерах із закупівлі обладнання чеській компанії Skoda J.S. в обмін на 15-20% вартості закупленого. Гроші перераховували на компанію Bradcrest, бенефіціаром якої, за даними слідства, є Мартиненко. Шкода державі складає 6,4 млн євро.

Другий епізод стосується закупівлі “СхідГЗК” уранового концентрату. Підприємство мало самостійно забезпечити видобуток сировини, проте керівництво закупило її за кордоном через австрійську фірму-прокладку “Штоєрман”, пов’язану з Мартиненком, спричинивши шкоду у розмірі 17,2 млн доларів США.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності