Підтримати

АНОНС — Антикорупційний суд може об’єднати справи Мартиненка і його “правої руки” Скаленка

У четвер 24 жовтня у Вищому антикорупційному суді (ВАКС) відбудеться засідання у справі екснардепа Миколи Мартиненка та його спільників щодо розкрадання майже 700 млн грн з державних підприємств. Провадження можуть об’єднати зі справою Павла Скаленка, який представляв пов’язану з Мартиненком фірму-прокладку.

Початок засідання о 14-00. Адреса суду: проспект Перемоги, 41. Головуюча суддя: Леся Федорак.

Слідство вважає що Павло Скаленко представляв фірму-прокладку Bradcrest, на яку перераховувалися розкрадені Мартиненком і ко на держпідприємстві НАЕК “Енергоатом” 6,4 млн євро. Але фігурант довгий час переховувався за кордоном, тому справу проти нього прокурори вели окремо від самого екснпрадепа та інших спільників.

Скаленка затримали, коли він повернувся до України 6 жовтня 2018 року. Його заарештували після року розшуку. 

На підготовчому засіданні 17 жовтня прокурори просили об’єднати справи, адже вони стосуються одного і того ж злочину — розкрадання в “Енергоатомі”. Адвокати не заперечували, але хотіли добитися від суду перерви для того, щоб нібито витребувати обвинувальні акти в обох справах (а це не передбачено законом).

Врешті-решт суд відмовив адвокатам в оголошенні перерви і передав обидві справи колегії суддів за головування Лесі Федорак, яка й вирішуватиме питання про об’єднання. 

Нагадаємо, Мартиненка та спільників обвинувачують в організації схеми з розкрадання коштів українських держпідприємств “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” і “НАЕК Енергоатом”. 

Другий епізод стосується закупівлі “СхідГЗК” уранового концентрату. Підприємство мало самостійно забезпечити видобуток сировини, проте керівництво закупило її за кордоном через австрійську фірму-прокладку “Штоєрман”, пов’язану з Мартиненком, спричинивши шкоду у розмірі 17,2 млн доларів США.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності