Підтримати

АНОНС — Антикорсуд вчергове спробує почати розгляд об’єднаної справи Мартиненка і спільників

У четвер 5 грудня у Вищому антикорупційному суді відбудеться підготовче засідання у справі ексдепутата Миколи Мартиненка, обвинуваченого у розкраданні 700 млн грн держпідприємств, і низки його спільників.

Початок засідання: 14:00. Адреса: проспект Перемоги, 41. Головуюча суддя: Леся Федорак.

Підготовче засідання вже намагалися провести 15 листопада, але адвокат Ігор Черезов заявив відвід колегії суддів через нібито порушення правил авторозподілу, а також особисто судді Олегу Федорову. 

Суд відмовив у відводі всієї колегії, проте суддю Федорова все ж відвели. Завтра ж відбудеться засідання вже з новим членом колегії, визначеним на авторозподілі — Ігорем Строгим.

Також адвокат Мартиненка Петро Бойко заявив, що сумнівається у неупередженості суду, бо головуюча суддя Леся Федорак зустрічалася з директором НАБУ Артемом Ситником на заході антикорупційних активістів у липні цього року. Насправді ж вони були запрошені спікерами, тож це не свідчить ні про яке “неформальне спілкування”.

Нагадаємо, що Мартиненка зі спільниками обвинувачують в організації схеми з розкрадання коштів українських держпідприємств “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” і “НАЕК Енергоатом”.

Перший епізод стосується заволодіння коштів держпідприємства “НАЕК Енергоатом”. Зокрема, йдеться про те, що Мартиненко та спільники “забезпечили” перемогу на тендерах із закупівлі обладнання чеській компанії Skoda J.S. в обмін на 15-20% вартості закупленого. Гроші перераховували на компанію Bradcrest, бенефіціаром якої, за даними слідства, є Мартиненко. Шкода державі складає 6,4 млн євро. 

Другий епізод стосується закупівлі “СхідГЗК” уранового концентрату. Підприємство мало самостійно забезпечити видобуток сировини, проте керівництво закупило її за кордоном через австрійську фірму-прокладку “Штоєрман”, пов’язану з Мартиненком, спричинивши шкоду у розмірі 17,2 млн доларів США.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Комітет Ради викликає НАБУ і Офіс генпрокурора для роз’яснення ситуації навколо справи “Роттердам+”
Справа “Роттердам+”: екснардеп Чумак припинив оскаржувати відмову у відновленні справи, бо вона вже відновлена

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності