Підтримати

АНОНС — Антикорсуд три дні підряд розглядатиме справу екснардепа Мартиненка

У вівторок, середу та четвер 28-30 січня у Вищому антикорупційному суді (ВАКС) відбудуться засідання у справі про розкрадання колишнім депутатом Миколою Мартиненком і його спільниками 700 млн грн державних підприємств. Минулого засідання суд закінчив підготовчу частину і перейшов до суті справи, а прокурор зачитав обвинувальний акт.

Початок засідання: 28, 29, 30 січня – 9:30. Головуюча суддя: Леся Федорак. Адреса: проспект Перемоги, 41.

Під час минулого засідання адвокати правої руки Мартиненка Павла Скаленка попросили два місяці на ознайомлення з матеріалами справи. Суд надав їм таку можливість, тож з ними слухання продовжиться у лютому.

Центр протидії корупції (ЦПК) також довідався, що адвокатка Анна Надточієва, нова захисниця спільника Мартиненка Сергія Переломи, від 2019 одружена з суддею ВАКС Андрієм Біцюком. 

Звісно, формальних порушень у цьому немає. До того ж Біцюк не є суддею у справі Мартиненка. Але цілком ймовірно, що Мартиненко і ко вирішили залучити Надточієву до справи саме через такі зв’язки. Побачимо, що буде далі”, — коментує ситуацію юрист ЦПК Андрій Савін.

Адвокатка Надточієва намагалася відвести від справи то усю колегію, то одного із суддів Олега Федорова. Останнього все-таки вдалося відвести. 

Кірм того, адвокатка Надточієва подавалася на конкурс суддів ВАКС і була серед негідних кандидатів.

Нагадаємо, що Мартиненка зі спільниками обвинувачують в організації схеми з розкрадання коштів українських держпідприємств “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” і “НАЕК Енергоатом”. Загальні збитки, за даними слідства, сягають 700 млн грн.

Водночас у грудні 2019 року прокуратура Швейцарії направила до суду справу за обвинуваченням Миколи Мартиненка у відмиванні коштів на 2,8 млн євро. Йдеться про відкати від “махінацій” на тендерах НАЕК “Енергоатом”, які переводили на рахунки швейцарського банку.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
НАБУ взялося розслідувати брехню в декларації на понад 1,5 млн грн заступника міністра соцполітики після заяви ЦПК

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності