Підтримати

АНОНС — Антикорсуд почне розгляд вже об’єднаної справи Мартиненка і його “правої руки” на 700 млн грн

У п’ятницю 15 листопада у Вищому антикорупційному суді відбудеться підготовче засідання у справі ексдепутата Миколи Мартиненка, обвинуваченого у розкраданні 700 млн грн держпідприємств, і його правої руки Павла Скаленка. Раніше ці справи слухалися окремо. 

Початок засідання: 15:00. Адреса: проспект Перемоги, 41. Головуюча суддя: Леся Федорак.

Мартиненка, Скаленка та інших спільників обвинувачують в організації схеми з розкрадання коштів українських держпідприємств “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” і “НАЕК Енергоатом”.

Слідство вважає що Павло Скаленко був правою рукою Миколи Мартиненка та допомагав йому керувати фірмою-прокладкою Bradcrest. На фірму перераховувалися відкати у 6,4 млн євро за сприяння в отриманні контрактів НАЕК “Енергоатом”

Але фігурант довгий час переховувався за кордоном, тому справу проти нього прокурори вели окремо від самого екснпрадепа та його спільників. Проте у жовтні 2018 року Скаленко повернувся до України. Тоді його і затримали.

На засіданні 24 жовтня суддя Леся Федорак підтримала клопотання прокурорів і об’єднала справи.


Другий епізод стосується закупівлі “СхідГЗК” уранового концентрату. Підприємство мало самостійно забезпечити видобуток сировини, проте керівництво закупило її за кордоном через австрійську фірму-прокладку “Штоєрман”, пов’язану з Мартиненком, спричинивши шкоду у розмірі 17,2 млн доларів США.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
АНОНС — У ВАКС почнуть розгляд справу “бурштинових екснардепів” Розенблата і Полякова
АНОНС — У суді набирає обертів справа ексголови Держаудитслужби Гаврилової, яка набрехала в декларації на 7,5 млн грн
АНОНС — Завтра Антикорсуд почне по суті розглядати справу Насірова на 2 млрд грн

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності