АНОНС — Антикорсуд почне розгляд справи голови Держаудитслужби Гаврилової за брехню в декларації на понад 7 млн грн

У понеділок 30 вересня у Вищому антикорупційному суді відбудеться засідання у справі голови Державної аудиторської служби (ДАСУ) Лідії Гаврилової. Її обвинувачують у декларуванні недостовірної інформації щодо дороговартісного майна на 7,5 млн грн.


Початок засідання: 10:00. Головуюча суддя: Гавриленко Т.Г. Адреса суду: проспект Перемоги, 41.

Гавриловій вручили підозру у січні 2018 року. Детективи Національного антикорупційного бюро виявили, що протягом 2015-2017 років керівниця ДАСУ набула  майно, вартість якого значно перевищує доходи.

Йдеться про позашляховик 2016 року випуску, дороговартісні меблі, техніку, готівку у сумі 112,8 тис. дол. США та 8,5 тис євро і золоті злитки. 

Примітно, що на питання про злитки в одному з інтерв’ю Гаврилова відповіла: “кожен українець має золоті злитки”. 

Крім того, Гаврилова внесла недостовірні відомості до щорічних е-декларацій за 2015 (понад 2,86 млн грн) та 2016 (понад 4,67 млн грн) роки. Вона вказала недостовірну вартість квартири у Києві: 1,06 млн грн, замість фактичних 2,74 млн грн. Також не відображені автівка та два паркомісця, власником яких є її колишній чоловік. Слідство вважає, що попри розлучення Гаврилова досі має з ним сімейні стосунки.

Спочатку Гаврилову обвинувачували за двома статтями кримінального кодексу: незаконне збагачення і декларування недостовірної інформації. Однак Конституційний суд скасував статтю про незаконне збагачення, тому залишилося лише недекларування. 

Детективи НАБУ та прокурори САП намагалися добитися відсторонення Гаврилової від керівництва ДАСУ, але у судах їм відмовили

Більше того, Кабінет міністрів надсилав до Солом’янського райсуду листа з проханням не відстороняти Гаврилову і оцінити її “позитивні характеристики  та новаторський підхід в роботі”. Це можна розцінювати як тиск на суд.

Відстежуйте найгучніші справи НАБУ і САП, які переходять до Вищого антикорупційного суду, на нашому каналі у Telegram: https://t.me/fuckcorruption 

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності