Підтримати

Суд відмовив адвокатам Дубневичів у знятті арешту з однієї із ТЕЦ

У четвер 6 грудня Солом’янський суд Києва розглянув клопотання щодо зняття арешту з Новояворівської ТЕЦ, що належить нардепам від БПП Ярославу та Богдану Дубневичам. Суд відмовив у знятті арешту.

Адвокати Дубневичів вкотре хотіли долучити висновки “фейкової” експертизи про те, що детектив НАБУ начебто не мав права накладати арешт на ТЕЦ.

Що стосується аргументів адвокатів Дубневичів про те, чому потрібно знімати арешт із ТЕЦ, то вони були очевидно неактуальними. Наприклад — зрив опалювального сезону. Однак у листопаді роботу ТЕЦ вдалося відновити і наразі Новояворівськ та Новий Розділ мають тепло. Такими твердженнями прокурор САП та детективи НАБУ пояснили суду, що адвокати Дубневичів взагалі не озвучили аргументи про доцільність зняття арешту.

Зауважимо, що дві ТЕЦ у Львівській області — Новояворівська та Новороздільська, бенефіціарами яких є народні депутати брати Богдан та Ярослав Дубневичі, були передані за рішенням суду в управління АРМА у серпні 2018 року. Причина — кримінальне провадження НАБУ щодо схем на обох ТЕЦ, через які держава втратила понад 1,4 млрд грн.

Відповідно до вимог закону, АРМА обрала нового управителя ТЕЦ. Після цього власники ТЕЦ та їхні менеджери саботували роботу ТЕЦ — знищили технічну документацію, забрали частину важливого обладнання та підбурювали працівників.  Через це тривалий час мешканці обох міст залишалися без гарячої води та тепла.

Дубневичі уже не вперше намагалися зняти арешт та повернути контроль над ТЕЦ на Львівщині. У разі зняття арешту вони б повернулися під контроль менеджерів, що діяли в інтересах братів Дубневичів і схему з розкрадання газу було б відновлено.

Нагадаємо, за даними Національного антикорупційного бюро України, впродовж 2013-2015 років Новороздільська та Новояворівська ТЕЦ отримували природний газ за пільговими цінами від НАК «Нафтогаз України» ніби для постачання тепла населенню. Проте насправді продавали частину газу за пільговими цінами приватним компаніям.У результаті цього державним інтересам в особі НАК «Нафтогаз України» завдано збитків на суму понад 1,4 млрд грн.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
НАЗК почало повну перевірку декларації Дубінського, якій завадив Конституційний суд
Громадськість засуджує тиск адвокатів на суддів ВАКС та очікує жорсткої реакції від Генпрокурора
Недекларування, легалізація і несплата податків: ЦПК звернувся до Венедіктової для відкриття справи проти Дубінського

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності