Підтримати

АНОНС — Адвокатська кваліфкомісія прийме рішення щодо адвоката Мартиненка через “липовий” документ

У п’ятницю 19 квітня Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури (КДКА) Житомирської області розгляне скаргу Центру протидії корупції на поведінку адвоката екс-нардепа Миколи Мартиненка Петра Бойка. Під час засідання у справі колишнього народного депутата, Бойко надав суду завідомо неправдиві докази, що є порушенням правил адвокатської етики.

Засідання відбудеться о 13.00 за адресою: м. Житомир, вул. В. Бердичівська, буд. 28

Адвокат Петро Бойко захищає в суді екс-депутата Миколу Мартиненка, якого обвинувачують у розкраданні майже 700 млн грн з двох держпідприємств НАЕК “Енергоатом” та “СхідГЗК” .

Під час дослідження судом доказів, прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури надали документи, які підтверджують, що  Микола Мартиненко є бенефіціарним власником панамської офшорки “Bradcrest investment s.a.”.

За даними офіційного слідства у декількох країнах (Чехія, Швейцарія, Україна) ця компанія отримувала “відкати” на українських підрядах “Енергоатому” на загальну суму у 6,5 млн євро (еквівалент 70 млн гривень на момент транзакцій).

Документи, які підтверджують прямий зв’язок між Мартиненком та офшоркою, детективи НАБУ отримали зі Швейцарії, адже там компанія відкрила рахунки.  

3 грудня 2018 року під час того, як у суді досліджували швейцарські документи, адвокат Бойко подав клопотання про визнання доказів недопустимими. На його думку, швейцарські прокурори начебто порушили процедуру надання міжнародної правової допомоги.

Щоб переконати суд у своїй позиції, Бойко надав суду завідомо неправдивий доказ — “липову” банківську форму підписів.

Неправдивий документ, який надав суду адвокат Миколи Мартиненка. Фото — Газета UA
Неправдивий документ, який надав суду адвокат Миколи Мартиненка. Фото — Газета UA

У формі було зазначено, що власником “Bradcrest” є начебто не Мартиненко, а детектив НАБУ Віталій Дерновий. Бойко хотів продемонструвати суду начебто нікчемність швейцарських документів і показати, що їх нібито легко підробити.

Проте адвокати не мають права проводити експерименти з використанням неіснуючих або неправдивих доказів.

Такі дії є порушенням адвокатської етики і передбачають дисциплінарну відповідальність згідно з Законом України “Про адвокатуру і адвокатську діяльність”.

Більше того, наявність у неправдивому документі прізвища детектива НАБУ Дернового, який розслідував справу щодо Мартиненка, ймовірно свідчить про бажання Бойка взагалі дискредитувати сторону обвинувачення.

Тому ЦПК подав скаргу та просить Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури надати правову оцінку діям адвоката Бойка.

Петро Бойко очолює раду адвокатів Київської області. Тому, відповідно до закону, Вища кваліфкомісія адвокатури направила скаргу ЦПК до адвокатської комісії Житомирської області.

19 квітня комісія має винести рішення по суті.

***

Читайте також колонку виконавчого директора та члена правління Центру протидії корупції про те, як адвокати Мартиненка захищають його будь-якими методами, навіть вдаючись до неетичних образ та порушуючи закон:  https://bit.ly/2GeNFmA

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
НАБУ взялося розслідувати брехню в декларації на понад 1,5 млн грн заступника міністра соцполітики після заяви ЦПК

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності