Підтримати

АНОНС — 12 квітня відбудеться перше судове засідання у справі проти експертки, яка назвала реальну вартість рюкзаків Авакова

У п’ятницю 12 квітня відбудеться перше судове засідання у справі проти експертки Надії Бугрової, яка встановила що вартість “рюкзаків Авакова” була завищена у 5 разів.

Бугрову обвинувачують у шахрайстві через отримання зарплати в 5 тисяч гривень у центрі правової допомоги «Правозахист» та підробку експертних висновків. За це Бугровій загрожує до 3 років обмеження волі.

Початок засідання — 11:00. Адреса суду — Кам’янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області, м.Кам’янець-Подільський,  вул. Драй Хмари, 7, каб. 10. Суддя — Черепахін В.О.

Справу проти Бугрової щодо 5 тисяч гривень не отриманої зарплати розслідувало 16 слідчих Нацполіції у Хмельницькій області.

У той час як справу на 14,5 мільйонів гривень у так званій справі рюкзаків Авакова розслідувало 14 детективів НАБУ.

Національне антикорупційне бюро залучило судову експертку Надію Бугрову для проведення комплексної товарознавчої експертизи у справі так званих рюкзаків Авакова. Експертизу провели на початку 2017.

За результатами еспертизи Надія Бугрова встановила, що рюкзаки не відповідали вимогам закупівлі МВС за 10 показниками.

Надія Бугрова встановила реальну вартість рюкзаків у розмірі 555 гривень, у той час як  міністерство Авакова заплатило у 5 РАЗІВ ДОРОЖЧЕ — по 2899 гривень за штуку. Саме на її висновки посилалися прокурори та детективи вказуючи на кустарний спосіб пошиття наплічників.

Наприкінці жовтня 2017 сину Авакова та його заступнику Чеботарю вручили підозру. У липні 2018 року прокурор САП Василь Кричун закрив “справу рюкзаків” щодо двох ключових фігурантів: сина міністра Авакова та  його заступника Чеботаря.

У серпні 2018 прокурор Кривенко уклав угоду з другорядким фігурантом — Володимиром Литвином, а вже у вересні 2018 року цю угоду затвердив суд. Реального покарання за корупційну схему ніхто не поніс.

Уже в листопаді 2018 до Бугрової прийшли з обшуком додому та до офісу слідчі з поліції Хмельницької області.

Обшук обгрунтували тим, що експертка нібито колись оцінювала майно Міністерства оборони та занижувала його вартісь. Проте це не відповідало дійсності, адже Надія Бугрова ніколи не проводила такої оцінки майна Міноборони.

Слідчих поліції цікавили перш за все матеріали експертизи у справі рюкзаків Авакова. Ці матеріали вони повністю вилучили незважаючи на те, що вони не брали на це дозволу у суді і їхнє розслідування жодним чином не стосувалося експертизи щодо цієї справи.

У  грудні 2018 року слідчі Хмельницької поліції принесли  експертці повістку про виклик на допит і повідомлення про підозру. Це повідомлення про підозру кардинально відрізнялося від тих обставин, які було зазначено в ухвалі про обшук.

Зауважимо, що за 37 років стажу до експертизи у справі “рюкзаків Авакова” вона не отримувала жодних скарг чи претензій до своїх експертних висновків. Її залучали до найскладніших досліджень.

Окрім того, 8 лютого до Надії Бугрової навідалася перевірка від Міністерства юстиції. Це була перша перевірка Надії Бугрової за останні 3 роки.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
НАБУ взялося розслідувати брехню в декларації на понад 1,5 млн грн заступника міністра соцполітики після заяви ЦПК

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності