Американські лобісти Тимошенко: ЦПК вимагає відкрити кримінальну справу проти депутатки

Солом’янський суд Києва відмовив у скаргах Центру протидії корупції на бездіяльність антикорупційних органів, які відмовилися розпочати розслідування за фактами незаконного збагачення народної депутатки та кандидатки у Президенти Юлії Тимошенко.

Наприкінці 2018 року Центр протидії корупції надіслав заяви до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) з відповідними копіями документів, що свідчать про приховані витрати Юлії Тимошенко на послуги американських лобістів.

Антикорупційні органи мали протягом 24 годин внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості та розпочати розслідування, що досі не зробили. Це стало причиною звернення організації до суду.

Однак Солом’янський районний суд Києва відмовився брати на себе відповідальність і виконувати вимоги закону.

Суддя Максим Вишняк 28 грудня 2018 року відмовив у задоволенні скарги до САП. У рішенні суддя зазначив про те, що заява не містить ознак злочину, проте взагалі не проаналізував факти, наведені в заяві.

Інша суддя Олена Букіна, яка розглядала скаргу ЦПК до НАБУ, 29 грудня 2018 року, вирішила перенести засідання у зв’язку з неявкою представників НАБУ.

Посилаючись на значну завантаженість суду, суддя Букіна призначила засідання аж 14 лютого 2019, що підтверджує аудіозапис засідання. Утім провела засідання 14 січня, відмовивши у задоволенні скарги через начебто неявку представників ЦПК.

“Будь-який політик тим більше кандидат у Президенти повинен відповідати за свої вчинки. Наведених у наших заявах фактів більш ніж достатньо, щоб почати розслідування щодо можливого незаконного збагачення Юлії Тимошенко. Однак ані антикорупційні органи, ані суди не хочуть брати на себе відповідальність”, — зазначає голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Згідно з публікаціями українських та іноземних ЗМІ, американська фірма “Two Paths LLС” у лютому 2018 року найняла піар-компанію “Avenue Strategies Global LLC” представляти інтереси Юлії Тимошенко.

Усього йшлося про виплату 390 тис доларів у 2018 році піарнику, який також обслуговував президента США Дональда Трампа.

Прізвище Тимошенко, як особи, якій надають лобісьські послуги, безпосередньо згадується в офіційній звітності піар-компанії, поданій до Департаменту юстиції США.

У деклараціях депутатки немає статків, що відповідають витратам у 390 тис доларів. Відтак незрозуміле походження грошей на послуги американських лобістів може свідчити про незаконне збагачення Тимошенко.

Компанія “Two Paths LLС” могла сплачувати за лобістів для Тимошенко, щоб приховати масштабні витрати на такі послуги. Згідно з законами штату Делавер (США), у якому зареєстрована фірма, офшорні компанії можуть не вказувати своїх реальних власників.

Окрім того, відомості Департаменту юстиції США підтверджують, що інша американська компанія Innovative Technology and Business Consulting, найняла американських лобістів The Livingstone Group LLC для організації у 2018 році зустрічей Юлії Тимошенко з деякими американськими політиками у Вашингтоні.

Вартість цих послуг складає 50 тис доларів США на місяць у період з червня 2018 по червень 2019 року. Загальна сума контракту становить 600 тис доларів США.

Сама Innovative Technology and Business Consulting зареєстрована лише 7 травня 2018 року, а її директор працює веб-розробником.

Ця компанія замовила також послуги американської журналістки Naomi Decter Munson. Відповідно до контракту на сума 15 тис доларів США на місяць, журналістка у період з серпня 2018 по серпень 2019 року, має забезпечити медіа-підтримку Юлії Тимошенко в США Загальна вартість послуг Naomi Decter Munson складає 180 тис доларів США.

Як відомо, у грудні 2018 року Юлія Тимошенко відвідувала США, де, очевидно, й скористалася послугами лобістів.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
У прокуратурі вдруге “відмазали” від відповідальності друга Татарова Симоненка, який їздив на Новий Рік у відпустку до Іспанії на Мерседесі
ЦПК та Автомайдан звернулися до Мін’юсту для конфіскації літаків та підприємств гауляйтера Запорізької області Балицького та його родини
ЦПК та Автомайдан звернулися до Мін’юсту щодо конфіскації активів російського олігарха Володимира Крупчака

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності