Підтримати

Активісти звинувачують генпрокурора у брехні

Активісти антикорупційних організацій та Автомайдану під гаслами «Шокін – брехло» пікетували Генеральну прокуратуру України.

Вони привезли під її стіни опудало Генерального прокурора Віктора Шокіна з величезним носом, що символізувало, що Генпрокурор забрехався.

Шокін-брехло 2

Активісти вимагали від Генерального прокурора не вводити в оману Президента та громадськість заявами про те, що ЄС не має претензій до делегованих ним 4 представників до конкурсної комісії з обрання Антикорупційного прокурора.

Як відомо, представництво Європейської Комісії в Україні вже двічі виступало з публічними заявами про проблеми у формуванні конкурсної комісії, що обиратиме Антикорупційного прокурора. З жорсткою критикою щодо четвірки Шокіна виступив і парламент, зокрема, Комітет із запобігання і протидії корупції рекомендував Генеральному прокурору переглянути своїх кандидатів до Конкурсної комісії.

Я був шокований, коли під час антикорупційної Нацради Реформ Президент сказав, що у європейців немає зауважень щодо четвірки Шокіна, делегованих у комісію, – пояснює Єгор Соболєв, голова Комітету з запобігання та протидії корупції. – Президент послався на переговори генерального прокурора Віктора Шокіна та посла ЄС Яна Томбінського. Утім, і в європейські, і американські партнери засмучені тим, що Антикорупційного прокурора для нового антикорупційного бюро будуть обирати такі особи, як Грищенко, який був керівником діамантового прокурора, або Севрук, через якого геть не завалилося тестування прокурорів – ключова частина реформи прокуратури Секварелідзе. На наступний же день всі побачили офіційну заяву ЄС, яка спростовувала слова Генерального прокурора щодо схвалення міжнародними партнерами його четвірки”.

Так, у своїй заяві посол ЄС в Україні Ян Томбінський зазначив, що в суспільстві є недовіра саме до членів комісії, делегованих особисто генеральним прокурором України Віктором Шокіним.

Наявність людей з таким корупційним шлейфом в конкурсній комісії ставить під сумнів об’єктивність її рішень, паплюжить репутацію решти членів комісії та всього конкурсу, – стверджує Дарина Каленюк, виконавчий директор “Центру протидії корупції”. – Саме тому ми закликаємо Генерального прокурора відкликати своїх представників та замінити їх на достойних та незаплямованих професіоналів, які роками борються з корупцією. Ми вважаємо, що Севрука та Грищенка, із їх репутацією варто замінити на Кеслера та Шалайського”.

Активісти вкотре звернулися до Генерального прокурора з вимогою замінити четвірку кандидатів на людей, щодо яких не буде публічних підозр у корупції або зловживанні службовими обов’язками. Так, вони пропонують генпрокурору делегувати на заміну власної четвірки кандидатів, номінованих Верховною Радою, які набрали найбільше голосів депутатів під час рейтингового голосування, проте, не потрапили в список із 7 делегованих парламентом, осіб. Зокрема не потрапили до списку Верховної Ради, але набрали велику кількість голосів, посівши 8 та 9 місця, директор Агентства ЄС по боротьбі з шахрайством Джованні Кесслер, та засновник порталу Наші Гроші Олекса Шалайський.

Як відомо, відсутність антикорупційної прокуратури заважає запустити роботу Національного антикорупційного бюро і створює одну з ключових перепон для впровадження безвізового режиму з ЄС.

“Замість того, щоб дати пояснення Парламенту з приводу своєї четвірки, Шокін, у день голосування у ВР за склад конкурсної комісії, піарився на арешті депутата. Потім він “не так” зрозумів посла ЄС. Не те розказав Президенту. В очах міжнародних партнерів генпрокурор країни, що просить скасувати безвізовий режим, виглядає просто клоуном. Така поведінка очільника правоохоронної системи – найкраще свідчення і для депутатів, і для міжнародних партнерів, того, що результатів розслідувань корупції Януковича і Ко, як і представників чинної влади, від ГПУ годі й чекати. Країні з «брехлом» на чолі генпрокуратури не місце в системі правоохоронних органів ЄС”, – розповідає Ярослав Юрчишин з ініціативи Реанімаційний пакет реформ.

Разом із вимогами антикорупційних організацій активісти передали генпрокурору довжелезний ніс.

image2

“Якби у Шокіна від брехні збільшувався ніс, його довжина була б безмежною, адже так само, як і президенту, Шокін бреше всьому суспільству про те, що розслідуються справи Майдану, Автомайдану, корупції. Ми не бачимо судів та винних у цих справах, нікого не покарано, а це означає одне: генпрокурору час йти у відставку. Саме так відбувається з чиновниками-брехунами в країнах ЄС: або добровільна відставка, або принизливе звільнення”, – стверджує Катерина Бутко, активістка Автомайдану.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності