Підтримати

Активісти закидали народних депутатів гнилими помідорами

Громадські активісти встановили на Майдані Незалежності «дошку ганьби» парламентарям, які провалили голосування за створення Антикорупційного Бюро, та влаштували обстріл портретів депутатів гнилими помідорами.

«Не вистачило всього восьми голосів аби Бюро було створено і в Україні почалася дієва боротьба з корумпованими високопосадовцями. Наступна спроба буде за тиждень – 7 жовтня, під час позачергової сесії, де буде розглядатися пакет антикорупційних реформ. Свій помідор отримає кожний нардеп, який не проголосує за пакет антикорупційних законів» – пояснює новий флеш-моб учасниця акції Дарина Каленюк з Центру протидії корупції.

Як відомо, 16 вересня Верховна Рада не підтримала законопроект №5085 «Про систему спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції».

Не голосували за проект закону, що мав утворити Антикорупційне Бюро, 24 присутні у залі народні депутати з Батьківщини, Партії Регіонів, УДАР, групи «Економічний розвиток» та позафракційні, серед яких: Бахтєєва Т.Д., Льовочкіна Ю.В., Балога П.І., Демішкан В.Ф., Пінчук А.П., Онищенко О.Р., Богдан Р.Д., Колганова О.В., Купрейчик І.В., Чубатенко О.М., Шульга В.П., Іщенко В.О., Кацуба С.В. та інші.

19 із 24 депутатів, які не віддали свій голос за ключовий антикорупційний проект, поданий президентом та розроблений Урядом спільно з громадськими експертами, знов балотуються до Верховної Ради та отримали прохідні місця в партійних списках Блоку Петра Порошенко, партії «Народний Фронт», «Опозиційний блок» або стали самовисуванцями.

dartz

 «Сьогодні реальні шанси пройти до парламенту від різних політичних сил мають більше 100 фігурантів антикорупційних розслідувань. За відсутності ефективного механізму боротьби з корупцією на найвищому рівні та під захистом депутатського мандату такі люди можуть піддатися спокусі великих грошей та залишиться безкарними» – розповідає Інна Борзило, координатор громадського руху ЧЕСНО.

Нагадаємо, що законопроектом №5085 пропонувалося створення Національного Антикорупційного Бюро, що буде займатися боротьбою з корупцією виключно серед високопосадовців, а саме: міністрів, депутатів, суддів, прокурорів, військовослужбовців вищого офіцерського складу, керівників великих державних підприємств, тощо.

«Україна має знати своїх «героїв» в обличчя, – переконана Дарина Каленюк. – Не вистачило лише 8 голосів для того, щоб у нас почали саджати високопосадовців за корупційні злочини, зокрема, за незаконне збагачення. Такі нардепи не можуть обиратися в парламент, бо знов блокуватимуть антикорупційні ініціативи, а свій мандат лише використовуватимуть для уникнення відповідальності за корупцію».

Найбільшу кількість голосів (8) за законопроект не додала група Андрія Єремєєва «Економічний розвиток» (Березкін С.С., Жук М.В., Остапчук В.М., Клімов Л.М., Пресман О.С., Циркін І.М. Демішкан В.Ф., Табачнік Я.П.).

Не голосували також двоє нардепів з «Батьківщини» – Богдан Р.Д. та Чубатенко О.М., та троє з новоствореного «Народного Фронту» – Колганова О.В., Купрейчик І.В. та Шульга В.П.

Прикметно, що законопроект, поданий Президентом як невідкладний, не підтримали 4 депутати, які нині балотуються від Блоку Петра Порошенка – Балога П.І., Джемілєв М., Гринів І.О. та Іщенко В.О.

Були присутні в Раді та не голосували і представники Партії Регіонів  – Карташов Є.Г (балотуватиметься по мажоритарному округу як самовисуванець), Бахтеєва Т.Д. (голова комітету охорони здоров’я, що балотується від «Опозиційного блоку») та Демянко М.І.

«Короткий огляд декларацій нардепів, які не підтримали ідею створення незалежного та непідконтрольного Антикорупційного органу, підтверджує те, що Бюро не вигідно тим, кому є що приховувати», – пояснює Тетяна Пеклун з Центру протидії корупції, – «Серед непроголосувавших народних депутатів із зарплатнею у 6,5 тисяч гривень – щонайменше 8 мільйонерів, власники розкішних автопарків з Бентлі та Майбахів, латифундисти та квартирні магнати. Законопроект про Бюро, створення якого нині саботується парламентом, передбачає притягнення до кримінальної відповідальності високопосадовців, чий стиль життя не відповідає офіційним доходам. Отже Антикорупційне Бюро не вигідно в першу чергу корумпованим депутатам», – додає Пеклун.

Додаток-1-відомості-з-декларацій-народних-депутатів-які-не-підтримали-створення-Антикорупційного-Бюро

Слід відмітити, що відповідно до вимог Міжнародного Валютного фонду, аби отримати третій транш, Україна має ухвалити законопроект про створення Національного антикорупційного бюро до кінця жовтня. Отже, на роздуми та домовленості народним депутатам лишився один місяць та один сесійний день. Нагадаємо, чергове засідання парламенту відбудеться 14 жовтня.

Тим не менше вчора, 30 вересня, спікер Верховної Ради Олександр Турчинов оголосив позачергове скликання парламенту для розгляду антикорупційних законопроектів, що має відбутися 7 жовтня.

Активісти звернулися до Парламенту, уряду та Президента із закликом зробити все від них залежне, щоб законопроект був підтриманий у Верховній Раді в найближчий сесійний тиждень».

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Британська організація заявила про використання ІКЕА незаконно вирубаної української деревини
Канал “1+1” вісім років брехав Нацраді ТБ і радіо про частку Медведчука у власності і може бути позбавлений ліцензії
НАЗК перевірить голову СБУ Баканова через іспанську фірму

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності