Підтримати

Активісти з ґратами і плакатами вимагали справедливого вироку для мера Одеси Труханова

Активісти принесли ґрати під будівлю Малиновського районного суду міста Одеси, вимагаючи справедливого вироку для мера міста Геннадія Труханова у справі щодо заволодіння 92 млн грн під час придбання міськрадою будівлі заводу “Краян”.

Представники громадських організацій Автомайдан та Центру протидії корупції пояснили, чому вирок швидше за все буде виправдувальним і чому не можна довіряти суддям, які його винесуть.

Під суд зігнали півсотні тітушок і близько 20 жінок з плакатами на підтримку мера Одеси, які перешкоджали проводити акцію.

Малиновський суд недарма розглядав справу Труханова шаленому темпі, призначаючи засідання щодня і слухаючи зранку до вечора. Судді хочуть винести виправдувальний вирок якнайшвидше, аби встигнути до Антикорупційного суду. Незважаючи на залізобетонні докази слідства, навряд можна сподіватися на справедливе рішення”, — розповів юрист ЦПК Віталій Цокур.

Справа заводу “Краян” є далеко не єдиною справою, через яку Труханов має йти з посади міського голови Одеси.

Одеса потерпає від незаконних забудов, нападів на активістів, корупції. Труханов має нести і політичну, і кримінальну відповідальність за масовий “дерибан” Одеси. Але судячи з усього, завдяки суддям Малиновського суду він може не те, що уникнути в’язниці, а й залишитися у кріслі мера”, — сказав керівник одеського осередку “Автомайдану” Віталій Устименко.

Більше того, виправдальний вирок Геннадію Труханову ще й треба для того, щоб очистити свою репутацію для політичної діяльності. Наразі мер Одеси балотується до Верховної Ради.

Очевидно, що Малиновський суд Одеси вже на днях винесе вирок і єдина надія залишається на апеляційну інстанцію.

Активісти сподіваються, що апеляцію слухатиме Антикорупційний суд. Одеський апеляційний суд також є заангажований: там працює батько головуючого у справі судді Черевка.

У п’ятницю, 21 червня, прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) зачитали нове обвинувачення Труханову, а вже у понеділок 24 червня почалися судові дебати — фінальна частина судового процесу.

Засідання призначені на 24-27 червня і 1, 3 і 5 липня, але цілком ймовірно, що вирок оголосять уже найближчими днями.

2016 року Одеська міськрада на чолі з Трухановим купили приміщення колишнього заводу “Краян” за 185 млн грн у 44 рази дорожче, ніж за 10 місяців до того приватна фірма придбала його в державного підприємства через “компанії-прокладки”.

Більше фото і відео, а також пряма трансляція судових засідань у твіттері ЦПК: https://twitter.com/Shabunin

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності