Підтримати

Активісти вийшли під Раду із вимогою негайно розглянути законопроект про Антикорсуд

14 травня громадські активісти вийшли під Верховну Раду парламенту з вимогою припинити затягувати розгляд законопроекту про Антикорупційний суд. Вони звинувачують голову комітету з питань правової політики та правосуддя Руслана Князевича, який є довіреною особою Порошенка, у підігруванні Президенту та штучному затягуванні розгляду законопроекту.

Для наочної демонстрації того, що наразі відбувається в комітеті Князевича, який уже 5 засідань поспіль не розглядає законопроект про Антикорупційний суд, активісти встановили перед входом до будівлі парламенту банер із зображенням Петра Порошенко та Руслана Князевича.  

Варто нагадати, що законопроект про створення Вищого антикорупційного суду був ухвалений у першому читанні ще 1 березня 2018 року. З того часу до проекту закону подали понад 2 тисячі правок, проте комітет правової політики та правосуддя, відповідальний за підготовку законопроекту до другого читання, нічого за цей час не зробив.

“Петро Порошенко наразі обіцяє всім західним партнерам швидкого ухвалення законопроекту про антикорупційний суд, з іншого ж боку, руками довіреної йому особи блокує його розгляд у профільному комітеті,  — заявив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін. — Досить вважати, що ніхто не розуміє, хто насправді стоїть за блокуванням законопроекту в парламенті. Саме тому ми вимагаємо, щоб комітет під керівництвом Князевича негайно підготував законопроект до другого читання”.

Важливо відмітити, що 14 з 32 членів парламентського комітету з питань правової політики та правосуддя є членами Блоку Петра Порошенко. Після подання правок відбулося п’ять засідань та зустрічей комітету, але на жодному із засідань комітет не те, що не почав розглядати правки до законопроекту, а навіть не спромігся створити робочу групу для роботи з ними.

Лише 11 квітня Руслан Князевич замість засідання комітету провів закриту нараду, на якій роздав порівняльну таблицю поправок до законопроекту і відпустив депутатів думати про концепцію антикорупційного суду у баченні фракцій. Це тоді, коли за законопроект уже проголосували у першому читанні, коли є чіткі рекомендації Венеційської комісії та усі пропозиції фракцій уже подані.

“Створення в Україні прозорого Вищого антикорупційного суду наразі є ключовою вимогою наших західних партнерів. Голосування за такий обіцяний Президентом антикорупційний суд насправді вирішуватиме економічну долю країни на найближчі роки. — сказала народний депутат та голова комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганна Гопко. Україна не отримає черговий транш Міжнародного валютного фонду, поки не буде ухвалений законопроект”.

Слід зазначити, що політика МВФ щодо надання фінансової підтримки країнам — не давати транші у четвертому кварталі через побоювання впливу на бюджетний процес, а також уникати надання допомоги у виборчий період. Тому у Верховної Ради залишається лише третій квартал 2018 року. А це означає, що проголосувати за законопроект вони повинні до кінця цієї сесії.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності