Активісти ЦПК не дали “роздерибанити” майже 7 млн грн на ремонті парку Небесної сотні на Львівщині

Центр протидії корупції добився розірвання договору на закупівлю ремонту парку Небесної сотні на близько 7 млн грн. На тендері із формальних підстав відхилили дешевші пропозиції учасників.

Так, у травні цього року Сокільницька сільська рада, що на Львівщині, організувала тендер на капітальний ремонт парку Небесної сотні. У торгах взяли участь чотири компанії, але переможцем стало ТОВ “Вельт Капітал”, з яким було укладено договір на 6,59 млн грн.

Справа в тому, що пропозиції двох компаній-учасниць були на майже 300 тисяч гривень дешевшими від пропозиції переможця. Однак їхні пропозиції сільрада відхилила через не такий формат документів, як вимагалося, та відсутність кількох довідок.

Своєю чергою, компанія-переможець зробила такі ж помилки. Вона завантажила деякі документи не в тому форматі, що вимагався сільрадою, і не надала дипломів заступника директора та ще восьми працівників. Незважаючи на це, тендерна пропозиція ТОВ “Вельт Капітал” не була відхилена, як інших, і, більше того, його обрали переможцем.

“Це явна дискримінація учасників. Якщо за аналогічні порушення сільрада відхилила двох учасників, тоді потрібно було відхилити пропозицію учасника-переможця та провести новий тендер”, — каже юрист ЦПК Олександр Литвин.

З цього приводу ми зверталися в Держаудитслужбу, яка почала перевірку тендеру, та до сільради із проханням розірвати договір. Однак в сільраді ніяких порушень не побачили.

Уже згодом із “Прозорро” стало відомо, що тендер було скасовано начебто через відсутністю фінансування по даному об’єкту.

“Такі порушення є серйозними. Спершу сільрада проігнорувала наше звернення і заявила, що жодних порушень під час закупівлі допущено не було. Згодом Замовник дав задню і розірвав договір нібито “через відсутність фінансування”. Однак це швидше за все просто формальна підстава для розірвання договору”, — додає Олександр Литвин.

Більше про закупівлі: https://ukr.aw/

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Міноборони вперше за час великої війни провело відкриті закупівлі їжі для ЗСУ. Як і прогнозував ЦПК, відомі рітейлери не змогли взяти в них участь, а частину тендерів виграли старі постачальники
Міноборони опублікувало тендери на харчування для ЗСУ на 24 млрд грн. Через вимоги тендерів рітейлери все ще не зможуть в них перемогти

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності