Підтримати

Активісти роздали керівникам держави труси і вимагали декларацій

Перед урядовими будівлями в Києві антикорупціонери розвісили “іменні” труси та закликали керівників держави не боятися і подати свої електронні декларації за 2015 рік.

Під будівлями Парламенту, Уряду та Адміністрації Президента активісти вимагали від спікера, прем’єр-міністра і президента “не бути трусами-боягузами”, а першими здати в Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) свої електроні декларації та стати прикладом для решти високопосадовців, які згідно закону, мають подати електронні декларації до кінця жовтня.

Наразі в Реєстрі НАЗК немає декларацій найвищого керівництва держави – ані Президента, ані Прем’єр-міністра, ані спікера Парламенту.

img_8723

Із 50 тисяч високопосадовців, які повинні подати декларації першими, зробили це близько 10 тис., тобто, 20% від всіх високопосадовців, які мають подати електронні декларації у “першу хвилю”. Термін подачі декларацій добігає кінця 30 жовтня.

“Крім мене декларації подали всього 6 народних депутатів, – говорить Єгор Соболєв, народний депутат, голова парламентського Комітету із запобігання і протидії корупції. – Я закликав колег-депутатів своїм прикладом показати, що вони мають не лише ухвалювати закони, але і виконувати їх. Це стосується і Президента, який особисто обіцяв міжнародним партнерам, що електронне декларування в Україні запрацює вчасно, але сам до цих пір не довів це на практиці – не подав своєї декларації”.

img_8721

В першу хвилю декларування, а саме з 1 вересня по 30 жовтня, окрім вищого керівництва держави, мають подати декларації керівники Адміністрації Президента, заступники, радники та помічники міністрів, члени КабМіну, нацкомісій та Антимонопольного комітету, голови Фонду держмайна та НБУ із заступниками, народні депутати, судді, прокурори, детективи НАБУ, слідчі, військові посадові особи вищого офіцерського складу та державні службовці категорії “А” або “Б”.

“За неподану декларацію, або брехню в ній передбачена кримінальна відповідальність та позбавлення волі терміном до 2 років. Керівництво держави шукає способу уникнути цього та обійти закон. Ми вже відбили 8 спроб змінити закон про електронне декларування, але розуміємо, що їх буде ще більше. Наприклад, за два тижні до дедлайну політики спробують скасувати кримінальну відповідальність за неподання декларацій. Окремі спікери влади вже починають говорити про це вголос, а з огляду на кількість поданих декларацій – такий сценарій більш, ніж реальний”, – розповідає Віталій Шабунін, голова правління «Центру протидії корупції».

img_2904

Із понад 10 тисяч наявних у Реєстрі декларацій більшість заповнена суддями (1500 +), прокурорами (1000+) та чиновниками середньої ланки – начальниками департаментів, помічниками тощо. Відсутні декларації всіх мерів обласних міст України, Генерального прокурора України, директора Антикорупційного бюро та керівника спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Із 15 членів Вищої Ради юстиції декларацію подав лише один, а з працівників адміністрації Президента всього 4 чиновника.

img_8725

Всього до дедлайну подачі електронних декларацій залишилося менше 2 тижнів. Активісти наголошують на тому, що якщо всі кинуться їх заповнювати в останній день, то система може не витримати, на що і сподіваються чиновники. “Відповідальність за безперебійну роботу реєстру декларацій лежить на керівництві НАЗК та Держспецзв’язку, – стверджує Олександр Леменов, менеджер Антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ. – Керівництво цих 2 органів, зокрема Наталя Корчак та Олександр Євдоченко мають нарешті усвідомити, що блокування нормального функціонування системи е-декларування може завершитись для них кримінальною відповідальністю”.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Голосування щодо САП: Верховна Рада із схвалення Зеленського зробила крок до скасування безвізу та співпраці з МВФ
Загроза безвізу: правоохоронний комітет утретє вибрав членів у комісію з обрання керівника САП, які не відповідають закону

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності