Підтримати

Активісти подали в суд на Порошенка через призначення Жебрівського аудитором НАБУ

Центр протидії корупції, Transparency International Україна та Автомайдан подали у суд на Президента Петра Порошенка через порушення закону та призначення на посаду аудитора НАБУ Павла Жебрівського.

Активісти вимагають позбавити Жебрівського посади аудитора НАБУ шляхом скасування Указу Президента. Причина — відсутність у Жебрівського досвіду роботи в правоохоронних чи судових органах за кордоном або в міжнародних організаціях, як того вимагає закон.

Згідно зі статтею 26 Закону “Про Національне антикорупційне бюро” аудитор НАБУ повинен мати досвід роботи в органах досудового розслідування, прокуратури, судах за кордоном чи міжнародних організаціях. Павло Жебрівський, згідно з його офіційною біографією, такого досвіду роботи не має. І згодом сам підтвердив це журналістам.

“Незаконне призначення на посаду аудитора НАБУ Жебрівського ставить під сумнів весь результат аудиту. Повноваження такого аудитора можна легко оскаржити в суді, а разом із цим — і весь висновок аудиту, — зазначив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін. Аудит НАБУ не може стати інструментом розправи з уже ненависним для багатьох політиків антикорупційним органом”.

Виконавчий директор українського представництва глобального антикорупційного руху Transparency International Ярослав Юрчишин заявив: “Президент не скористався можливістю призначити за своєю квотою в комісію авторитетного міжнародного фахівця з досвідом проведення аудиту правоохоронного органу. Прикро, але це його право і його вибір. Однак, ми наполягаємо на тому, щоб вимоги закону були дотримані і всі члени комісії відповідали прописаним критеріям”.

Нагадаємо, 19 червня Порошенко підписав указ про призначення Жебрівського аудитором Національного антикорупційного бюро України.

Згідно з інформацією ЗМІ, Жебрівський — давній соратник Петра Порошенка. На початку 2000-х років Павло Жебрівський став першим заступником нинішнього Президента у партії “Солідарність”. Очевидно, саме ця обставина дозволила йому у квітні 2005 року очолити Житомирську обласну державну адміністрацію, а 2015 року стати керівником управління Генпрокуратури.

Варто нагадати,  що негативний висновок аудиту є єдиною законною підставою для позачергового звільнення чинного директора Бюро з посади та зменшення рівня бюджетного фінансування правоохоронного органу.

Проводити аудит повинна комісія, до якої по одному представнику мають делегувати Уряд, Парламент та Президент України.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Офіс генпрокурора відкрив справу про державну зраду нардепа Деркача
ЦПК виграв суд в ексрегіонала: той хотів видалитися з реєстру публічних осіб
Відповідь ЦПК “слузі” Денису Герману щодо заяв про маніпуляції у інформації про його декларацію

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності