Активісти не дали помічнику нардепа Барни “роздерибанити” 4 млн грн на будівництві спортзалу в Чорткові

Центр протидії корупції добився розірвання договору на будівництво спортзалу у Чорткові за понад 4 млн грн, які хотів поділити помічник народного депутата від БПП Олега Барни зі своїм рідним братом.

Справа в тому, що у червні цього року Управління капітального будівництва Тернопільської ОДА організувало тендер на будівництво спортзалу в місті Чортків.  На торги вийшли дві компанії, у яких перемогла фірма із пропозицією виконати роботи за  4 645 566 грн.

Однак, як виявилося, ці компанії зовсім не конкурували, адже вони пов’язані між собою.

За інформацією журналістів, одним із засновників компанії-переможця є Шипітка Роман Борисович з часткою 30%. А серед засновників іншої фірми-учасника цього тендеру – його рідний брат Шипітка Іван Борисович з часткою 50%.

Дивно, що чиновники проігнорували цю інформацію. Тернопільська ОДА було зобов’язане відхилити тендерні пропозиції цих компаній через їхню пов’язаність між собою, але натомість допустило їх до торгів”, — коментує юрист Центру протидії корупції Денис Свириденко.

Після звернення активістів до Антимонопольного комітету України, Держаудитслужби та Тернопільської ОДА, договір було розірвано за взаємною згодою сторін.

Зауважимо, що Роман та Іван Шипітки є синами голови Заліщицької РДА – Бориса Шипітки. Він вказує їх у своїй декларації за 2015 рік. Роман Шипітка також є помічником-консультантом народного депутата Олега Барни (член фракції БПП).

***

Ця публікація підготовлена за підтримки Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю Центру протидії корупції і не відображає позицію Європейського Союзу.
Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Міноборони вперше за час великої війни провело відкриті закупівлі їжі для ЗСУ. Як і прогнозував ЦПК, відомі рітейлери не змогли взяти в них участь, а частину тендерів виграли старі постачальники
Міноборони опублікувало тендери на харчування для ЗСУ на 24 млрд грн. Через вимоги тендерів рітейлери все ще не зможуть в них перемогти

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності