Акт про перевірку в експертки у справі рюкзаків Авакова буде складений після порад із Мін’юстом

Сьогодні 8 лютого до експертки Надії Бугрової, яка встановила реальну вартість рюкзаків Авакова та факт їхнього кустарного виробництва, навідалася перевірка від Міністерства юстиції. Однак акт перевірки буде складений після порад із Мін’юстом.

Експертка Надія Бугрова отримала повідомлення від Мін’юсту про заплановану перевірку її діяльності у грудні 2018 року.

За словами представниці Міністерства юстиції, яка сьогодні прийшла до офісу Бугрової, у неї вперше така ситуація, коли в експертів немає експертних висновків та журналу реєстрації.

Саме тому представниця Мін’юсту не проводила перевірку і заявила, що їй потрібно проконсультуватися з керівництвом. Після цього вона складе відповідний акт, щоправда вона не пояснила про що в ньому буде йтися.

Також Надія Бугрова вручила перевіряльниці лист, у якому йдеться про неможливість надання для перевірки документів через  їх вилучення поліцією.

Усі документи, зокрема, були вилучені у листопаді 2018 року, коли до Надії Бугрової прийшли з обшуком додому та до офісу слідчі з поліції Хмельницької області.

Обшук обгрунтували тим, що експертка нібито колись оцінювала майно Міністерства оборони та занижувала його вартісь. Проте це не відповідало дійсності, адже Надія Бугрова ніколи не проводила такої оцінки майна Міноборони.

Тоді слідчих поліції цікавило першою чергою матеріали експертизи у справі рюкзаків Авакова. Ці матеріали вони повністю вилучили незважаючи на те, що вони не брали на це дозволу у суді і їхнє розслідування жодним чином не стосувалося експертизи щодо рюкзаків.

Крім цього слідчі забрали в експертки ряд інших матеріалів експертиз, вилучили всі родинні кошти, банківські картки всієї сім’ї та навіть телефони.

У  грудні слідчі Хмельницької поліції принесли  експертці повістку про виклик на допит і вже 22 грудня принесли повідомлення про підозру. Повідомлення про підозру кардинально відрізнялося від тих обставин, які було зазначено в ухвалі про обшук.

Судячи з підозри, експертці вже інкримінували шахрайство через отримання нею зарплатні в 5 тисяч гривень у центрі правової допомоги «Правозахист» та підробку експертних висновків. За це Надії Бугровій загрожує до 3 років обмеження волі.

Зауважимо, що за 37 років стажу до експертизи у справі “рюкзаків Авакова” вона не отримувала жодних скарг чи претензій до своїх експертних висновків. Її залучали до найскладніших досліджень.

Нагадаємо, НАБУ залучило судову експертку Надію Бугрову для проведення комплексної товарознавчої експертизи у справі так званих «рюкзаків Авакова». Експертиза була проведена на початку  2017 року.

Вона підтвердила, що міністерство закупило зовсім інші рюкзаки та виявилала цілий ряд дефектів виробничого характеру. Саме на її висновки посилалися прокурори та детективи вказуючи на кустарний спосіб пошиття наплічників.

Надія Бугрова встановила реальну вартість рюкзаків у розмірі 555 гривень, у той час як  міністерство Авакова заплатило у 5 РАЗІВ ДОРОЖЧЕ — по 2899 гривень за штуку.

Наприкінці жовтня 2017 сину Авакова та його заступнику Чеботарю вручили підозру. Сума збитків, які зазнала країна, через їхню схему — 14 млн гривень. У липні 2018 року прокурор САП Василь Кричун закрив «справу рюкзаків» щодо двох ключових фігурантів: сина міністра Авакова та  його заступника Чеботаря.

Проти експертки у справі Надії Бугрової відкрили кримінальні справи. Про це вона дізналася зі ЗМІ.

У серпні 2018 прокурор Кривенко уклав угоду з другорядким фігурантом — Володимиром Литвином, а вже у вересні 2018 року цю угоду затверджує суд. Реального покарання за корупційну схему ніхто не поніс.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності