Підтримати

Академія медичних наук хоче закупити менш ефективні та вдвічі дорожчі ліки від гепатиту

Академія медичних наук, а саме, Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського, збирається закупити менш ефективні ліки для лікування гепатиту С.

Відповідне оголошення та  тендерна документація містяться на веб-порталі з питань державних закупівель. Очікувана вартість закупівлі – 39,3 млн. грн.

У переліку препаратів, що будуть закуповуватися для лікування гепатиту, наявні лише пегельовані інтерферони, ефективність лікування яких складає 46,5 %, а для людей, які живуть з ВІЛ, взагалі – 29%.

Ці препарати є застарілими і вже майже не використовуються в світі для лікування гепатиту С, або використовуються виключно в комбінації з сучасними ліками.

Такі ліки в Громашевського вже використовували. Зокрема, йдеться про препарати з діючою речовиною “Софосбувір”, ефективність лікування яких складає 90,3%. Попри позитивний досвід використання в минулому, цьогоріч медичні чиновники вирішили не включати ефективні ліки у свій перелік.

“Такі дії співробітників з Громашевського є дуже підозрілими, оскільки завідомо до переліку препаратів не були включені більш дешеві та новітні препарати, – пояснює Олена Щербан, юрист “Центру протидії корупції”. – Враховуючи ексклюзивні права на продаж інтерферонів деяких дистрибюторів, зрозуміло, кому це буде на руку.”

Орієнтовна вартість 1 курсу лікування інтерферонами складає близько 148 тис. грн. В той час, як препаратами з діючою речовиною «Софосбувір» – близько 70 тис. грн. Про ефективність останнього говорять самі пацієнти.

“Я особисто приймала препарат з діючою речовиною «Софосбувір», який мені видавали в ін. Громашевського,  – розповідає Ковнір Наталя, пацієнтка, яка вилікувала гепатит С. – Коли в Україні його почали використовувати – це без перебільшення стало порятунком для таких як я ВІЛ-позитивних пацієнтів. Раніше ми лікувалися роками дуже важкими препаратами, і лише 1 з 3 виліковувався. А тепер пройшовши 2-місячний курс – я нарешті одужала”.

“Софосбувір” зареєстрований в Україні двома виробниками під торговими назвами “Совальді” та “Гратеціано”. Препарат  включений до “Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги дорослим та дітям з вірусним гепатитом”. Також препарат є в  “Переліку лікарських засобів вітчизняного та іноземного виробництва”, які можуть закуповувати заклади й установи охорони здоров’я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів. Дані препарати включено до закупівель МОЗ України в рамках централізованої програми для лікування гепатиту С у 2016 році.

Слід відзначити, що на минулорічних закупівлях препаратів від гепатиту 96% тендерів виграли 2 компанії, афілійовані з Петром Багрієм – “Фармадіс” та “Люмєр-фарма”. Всі  вони є постачальниками пегельованих інтерферонів.

Багрий

Громадські активісти закликали керівництво Академії наук України та Інституту Громашевського переоголосити тендер і включити у закупівлю в тому числі препарати з діючою речовиною “Софосбувір”.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Активісти закликають “Слугу народу” не призначати до керівництва медкомітету осіб, пов’язаних із махінаторами часів Януковича
Хто регулюватиме ринок ліків: бізнесмен з “ЛНР” чи ексфінансистка з агентства Каськіва
ЦПК виграв у суді справу в ексрадника Богатирьової

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності