620 млн грн зекономили міжнародні організації Україні на закупівлі ліків в 2015 році – аналітичний звіт

Міжнародні організації зекономили Україні 620 млн грн під час закупівлі ліків за кошти державного бюджету (у порівнянні із закупівельними цінами МОЗ 2014 року).

Це – близько 40% від усіх коштів, перерахованих міжнародним організаціям ПРООН, ЮНІСЕФ та Crown Agents, які здійснювали пілотні проекти по закупівлі ліків в 2015 році для Міністерства охорони здоров’я України.

Окрім значної економії під час здійснення закупівель через міжнародні організації, завдяки цій реформі вдалося також залучити значну кількість виробників до тендерів (67,5%), та розширити конкуренцію на ринку. Так, зокрема, 6 з 8 вакцин, закуплених ЮНІСЕФОМ, не були попередньо зареєстровані в Україні.

Детальний аналіз першого року закупівель ліків через міжнародні організації та рекомендації для поліпшення закупівельного процесу на наступні роки можна знайти в аналітичному звіті «Центру протидії корупції»: «Державні закупівлі ліків 2015 – вихід з корупційної коми»:

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
У 2020 році українці витратили 14 млрд грн на ліки без доведеної ефективності. Звіт 
Меблі замість ліків, “велике будівництво” та завищені ціни. ЦПК проаналізував рік ковідних закупівель
Громадські та пацієнтські організації закликають МОЗ транслювати та оприлюднювати відео співбесід з кандидатами до Наглядової ради ДП “Медичні закупівлі України”

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності