5 чиновників покарали в НАЗК за конфлікт інтересів за неповний рік

За останні 10 місяців Національне агентство з запобігання корупції провело 219 перевірок потенційного конфлікту інтересів. За їх результатами складено 36 протоколів про адміністративні правопорушення, а притягнуто до відповідальності всього 5 осіб.

Такі дані повідомив Центру протидії корупції керівник апарату НАЗК І.В.Ткаченко.

Іще 10 протоколів наразі перебувають на розгляді суду.

Більшість з 219 перевірок була ініційована за заявами фізичних осіб та самим Нацагентством, 36 – у рамках повної перевірки декларацій держслужбовців.

При цьому, за інформацією Ткаченка, у Національному агентстві відсутній окремий порядок проведення перевірок запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, і правовими підставами для її проведення є Кодекс про адміністративні правопорушення.

Також неможливо встановити, хто конкретно в НАЗК ухвалює рішення про проведення перевірок на наявність конфлікту інтересів, в які строки вони проводиться та в який спосіб.

“Члени Національного агентства як уповноважені особи не приймають рішень про проведення перевірок про щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів”, – йдеться у відповіді НАЗК на запит Центру протидії корупції.

На 12 заяв про перевірку на наявність конфлікту інтересів, відправлених протягом 2016-2017 років до НАЗК, Центр протидії корупції отримав відписки. Зокрема, активісти просили перевірити Авакова та Котвицького, Бриля та Кулика, Вовка, Шолойко та Шафранського.

На думку активістів, у НАЗК в цій сфері – повний хаос та самоправність.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Офіс Генпрокурора незаконно розпочав повторну спецперевірку щодо “свого” кандидата на посаду керівника САП. Описуємо, у чому загроза

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності