4 рази за одні і ті самі роботи заплатило керівництво будинку-інтернату в Донецькій області

Білицький будинок-інтернат для громадян похилого віку та людей з інвалідністю в Донецькій області роздерибанив 1,5 мільйони гривень на закупівлях в обхід законних процедур. У 2016-2017 роках керівництво закладу 4 рази закуповувало одні й ті ж самі роботи по підготовці планів ремонтних робіт.

Так, у жовтні 2016 року інтернат замовив розробку планів ремонтних робіт та розрахунок суми витрат для реконструкції головного корпусу Білицького інтернату на суму 325 тисяч гривень. Обидва замовлення були проведені в обхід тендерних процедур, оскільки їх сума була нижчою за 200 тисяч гривень.

Через рік заклад зробив майже ідентичну закупівлю. У листопаді 2017 року інтернат уклав два договори на загальну суму 1,18 мільйонів гривень з ТОВ “Азовська будівельна компанія “Будком” та ТОВ “Проектна компанія “Аркон”. Обидві фірми-переможці зобов’язалися до кінця 2017 року підготувати проекти ремонтних робіт та розрахунки витрат на ремонт головного корпусу. Так, за два роки на тендерах з розробки підготовчих документів для ремонту головного корпусу будівлі керівництво закладу “розпиляло” 1 505 400 гривень.

Примітно, що усі тендери на підготовку документів для ремонтних робіт інтернату були проведені в рамках допорогової процедури закупівлі. Юристи кажуть, що це типова схема, яка дозволяє уникнути системи публічних закупівель “Прозоро”.

«Замовники дроблять тендери, щоб уникнути процедури проведення відкритих торгів», — пояснює юрист громадської організації “Центр протидії корупції” Олександр Литвин.

ЦПК звернулися з листом до директора інтернату з вимогою пояснити, для чого потрібно було проводити декілька тендерів на закупівлю одних і тих самих робіт.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
ЦПК закликає відхилити законопроєкт, який суттєво збільшує верхній поріг для спрощених закупівель
Після звернень ЦПК “Охмадит” вирішив не купувати обладнання на 600 млн гривень у фірм з кримінальним шлейфом

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності