Підтримати

3 висновки ОБСЄ про №4057 – проект закону про спецконфіскацію до вироку суду

Організація з безпеки та співробітництва в Європі підготувала експертну оцінку законопроекту №4057, що має на меті встановити правовий режим конфіскації певних видів майна у зв’язку із вчиненням особою злочину ще до набрання чинності обвинувальним вироком суду щодо неї.

Назва аналізованого на прохання голови Комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Кожем’якіна А.А. проекту закону: «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей звернення в дохід держави грошових коштів, валютних цінностей, державних облігацій України, казначейських зобов’язань України, дорогоцінних металів та/або каміння, інших цінностей та доходів від них до ухвалення вироку суду» (№4057).

Наводимо ключові тези із зазначеного висновку експертів:

  • Концептуальні положення законопроекту не можуть бути визнані такими, що відповідають поширеній в країнах-учасницях ОБСЄ практиці поводження із неправомірно-набутим майном або майном, щодо якого не може бути доведення законність походження, а його розмір не відповідає задекларованим доходам власника.
  • У разі підтримки законопроекту Верховної Радою, його положення можуть створити суттєву загрозу порушення як права особи на справедливий суд, так і гарантій права власності в розумінні Європейської конвенції з прав людини.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Фірма Авакова не сплачує багатомільйонний кредит за віллу в Італії
У Раді спотворили закон, який дозволяє повертати виведені з банків активи. Що це означає для вкладників
ЦПК виявив істотні проблеми з оприлюдненням переліків майна, що підлягає приватизації

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності