12 днів після підпалу будинку Шабуніна: його ще не допитували і не визнали потерпілим

23 липня вночі горів будинок голови правління Центру протидії корупції Віталія Шабуніна, через що поліція розпочала кримінальне провадження  за ч. 2 ст. 194 (Умисне знищення або пошкодження майна) Кримінального кодексу України та створила слідчо-опетативну групу для розкриття злочину. Самого Шабуніна досі не допитали та не вручили пам’ятку потерпілого у справі.

Перший допит може відбутися лише 4 серпня. Представники Шабуніна, як і він сам, наразі не мали можливості ознайомитися з матеріалами справи. 

Очікується, що доступ до матеріалів справи буде можливо отримати 4 серпня, коли планується нарешті допит Шабуніна. Без доступу до матеріалів слідства неможливо дати оцінку подіям та відповідно ініціювати проведення експертиз, у яких зацікавлений потерпілий. 

“Ми не розуміємо, чому за весь минулий тиждень у слідства не було можливості допитати потерпілого і врешті визнати його таким. Адже без допиту потерпілого впринципі неможливо будувати розслідування в частині версій щодо потенційних замовників підпалу. Так само дуже важливо отримати доступ до матеріалів справи та ініціювати проведення низки власних експертиз, аби отримати об’єктивну картину подій”, – коментує член правління ЦПК та захисниця Шабуніна Олена Щербан.

Зауважимо, що у Центрі протидії корупції не погоджується з кваліфікацією злочину щодо умисного пошкодження майна і кажуть про те, що за таких умов, у яких було вчинено цей злочин мова йде про посягання на життя. В організації пов’язують це з професійною антикорупційною діяльністю Віталія та ЦПК.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
ЦПК та Автомайдан звернулися до Мін’юсту для конфіскації літаків та підприємств гауляйтера Запорізької області Балицького та його родини
ЦПК та Автомайдан звернулися до Мін’юсту щодо конфіскації активів російського олігарха Володимира Крупчака
Закликаємо ВРП призначити членів ВККС оперативно та прозоро

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності