12 днів після підпалу будинку Шабуніна: його ще не допитували і не визнали потерпілим

23 липня вночі горів будинок голови правління Центру протидії корупції Віталія Шабуніна, через що поліція розпочала кримінальне провадження  за ч. 2 ст. 194 (Умисне знищення або пошкодження майна) Кримінального кодексу України та створила слідчо-опетативну групу для розкриття злочину. Самого Шабуніна досі не допитали та не вручили пам’ятку потерпілого у справі.

Перший допит може відбутися лише 4 серпня. Представники Шабуніна, як і він сам, наразі не мали можливості ознайомитися з матеріалами справи. 

Очікується, що доступ до матеріалів справи буде можливо отримати 4 серпня, коли планується нарешті допит Шабуніна. Без доступу до матеріалів слідства неможливо дати оцінку подіям та відповідно ініціювати проведення експертиз, у яких зацікавлений потерпілий. 

“Ми не розуміємо, чому за весь минулий тиждень у слідства не було можливості допитати потерпілого і врешті визнати його таким. Адже без допиту потерпілого впринципі неможливо будувати розслідування в частині версій щодо потенційних замовників підпалу. Так само дуже важливо отримати доступ до матеріалів справи та ініціювати проведення низки власних експертиз, аби отримати об’єктивну картину подій”, – коментує член правління ЦПК та захисниця Шабуніна Олена Щербан.

Зауважимо, що у Центрі протидії корупції не погоджується з кваліфікацією злочину щодо умисного пошкодження майна і кажуть про те, що за таких умов, у яких було вчинено цей злочин мова йде про посягання на життя. В організації пов’язують це з професійною антикорупційною діяльністю Віталія та ЦПК.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Українські ГО закликають лідерів західного світу не допустити масштабної гуманітарної катастрофи в Україні
ЦПК вимагає ветувати закон, яким Верховна Рада хоче знищити фінмоніторинг для топпосадовців за пропозицією нардепа від ОПЗЖ
Призначений Зеленським суддя КСУ міг вчинити правопорушення, пов’язане з корупцією. Заява до НАЗК від ЦПК

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності