10 питань до звільнення Яреми

Сьогодні Генеральний прокурор Віталій Ярема виступатиме в сесійні залі Верховної Ради.

Як видно зі збору підписів під постановою про висунення йому недовіри, цілу низку депутатів робота пана Яреми повністю влаштовує і запитань до нього вони не мають.

У нас цих питань багато.

Тож ми ділимося зовсім кількома з народними обранцями. А то раптом комусь захочеться підіграти прокурору зручним питанням не по-суті, забравши дорогоцінний час на реальні питання.

Отже, шановний Генеральний прокурор України Віталій Ярема!

1. Як могло трапитися, що британський суд розморозив $23 млн. кампанії Миколи Злочевського Brociti Investments Ltd через відсутність доказової бази?

2. Чому Генпрокуратура замість того, щоб на запит британських правоохоронців надати доказову базу, передає матеріали слідства в МВС?

3. Чи видавала Генеральна Прокуратура України в період з березня 2014 до січня 2015 року довідки або інші офіційні письмові підтвердження/спростування особам з санкційного списку щодо наявності та/або відсутності щодо них кримінальних проваджень або підозр, зокрема, Миколі Злочевському та Юрію Іванющенку?

4. Відповідаючи на запитання депутатів фракції БПП, генпрокурор сказав, що 1,5 млрд. грн. грошей “сім’ї” Януковича знаходиться під арештом.

При цьому Держфінмоніторинг виявив 538 рахунків 93 фізичних та 81 рахунок 32 юридичних осіб, що пов’язані із “сім’єю” Януковича. Держфінмоніторинг заблокував кошти на суму 1,73 млрд. грн., 194,3 млн. дол. США, 18,1 млн. євро та 21,7 млн. рос. рублів, дорогоцінних металів (золота та срібла) вартістю 3 млн. грн., а також цінні папери вартістю 2,6 млрд. грн. та 1 млрд. дол. США.

В цілому за зазначений період Держфінмоніторингом надіслало в усі правоохоронні органи 260 узагальнених матеріалів з інформацією щодо підозрілих операцій на суму 133 млрд гривень.

Скільки справ було порушено / епізодів до уже відкритих проваджень додано?

5. Скільки з цих підозрілих операцій було заблоковано?

6. В ЗМІ наведено ряд фактів про зміну власників майна Януковича, Пшонки, Ставицького, Захарченка. Переоформлення майна злочинців відбулося через відсутність арешту цього майна та відсутність взагалі предявлення підозр цим особам, неналежне розслідування? Чи відомі Генпрокурору інші причини зміни власників мільйонних активів? І чи є в ГПУ план повернення цього майна, (який)?

7. Чи не для того в ГПУ затягнули з оголошення підозр, щоб на нерухоме майно, кошти та активи Януковичів, Пшонок, Ставицього, Захарченка та інших не було накладено арешту, що дозволило переоформити його на інших власників чи вивести за кордон?

Наприклад згадані вище корпоративні права на 2,6 млрд. грн. та 1 млрд. дол. США або переоформлення Артемом Прошкою власної квартири ціною у майже у 1 млн. дол. США на донецького юриста, яке відбулося 12 ВЕРЕСНЯ минулого року!

8. Що з документами по Танталіт, які передали журналісти? У них чорним по білому видно відмивання коштів та інші економічні злочини посадових осіб Танталіт, наведені рахунки, стоять підписи. Чому досі ніхто з фігурантів не поніс відповідальності? Чому не має подання у ВРУ, щодо позбавлення депутатської недоторканості Сергій Клюєва, ще донедавна формального власника “Межигір’я”?!

9. Чому ГПУ досі не передала до суду жодного обвинувального висновку щодо фігурантів санкційного списку? Жодного??

10. Чому підозри цілій низці фігурантів санкційного списку, наприклад Олександру Януковичу, Юрію Іванющенку та Віктору Пшонці (повний список нижче), було висунуто в кінці 2014 р.? Як могло трапитися так, що провадження по цих статтях почалися в лише в грудні? Це при тому, що громадські експерти відправили відповідні заяви про злочин ще влітку?

Загалом, питань є набагато більше… Але ми б хотіли отримати відповіді принаймні на ці.

– – –

З виступу першого заступника Генерального прокурора Олега Заліско на засідання комітету ВРУ з питань запобігання і протидії корупції від 14 січня 2015 р.:

Янукович О.В. – оголошено про підозру 23 грудня 2014 (ч 5 ст 191 – розкрадання державних коштів – відшкодування податку на додану вартість по справі МАКО холдингу).

По цьому епізоду за нашим зверненням МВС разом з прокуратурою працювали ще з 3 березня 2014 р.!

Клюєв А.П. – оголошено про підозру 23 грудня 2014 (розкрадання держ. коштів на суму 170 млн грн, з заводу напівпровідників).

Для прикладу, ми звернулися в ГПУ з заявою про цей злочин ще 16 квітня 2014 р.!

Пшонка В.П. – оголошено про підозру 22 грудня 2014 (ч 5 ст 191 – розкрадання держ. коштів на суму понад 60 млн грн при здійсненні будівництва приміщення Генпрокуратури, матеріали направлені для оголошення в міжнародний розшук).

Пшонка А.В – оголошено про підозру 29 грудня 2014 (розкрадання держ. коштів на суму понад 60 млн грн, при будівництві генпрокуратури, разом з Пшонкою В.П.).

Іванющенко Ю.В. – оголошено про підозру 29 грудня 2014 (ч 5 ст 191, ч 3 ст 368-2 – незаконне збагачення, доведено факт наявності грошових коштів, які не були відображені в деклараціях, встановлено факт розкрадання держ. коштів (кіотські гроші).

Клименко О.В. – оголошено про підозру 22 грудня 2014 (ч 5 ст 191 – вчинення розкрадання держ. коштів на 615 млн грн).

Портнов А.В. – оголошено про підозру 29 грудня 2014 (ч3 ст 191 – розкрадання коштів на суму 120 тис. грн).

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Заява ГО: Призначення голови Національної поліції має відбуватися виключно в результаті прозорого конкурсу
Рада наблизила Україну до виконання вимог щодо кандидатства в ЄС у протидії відмиванню коштів, проте залишися проблеми
ЦПК скаржиться на конфлікт інтересів прокурора, який зливав справу Татарова та гуляв на його вечірці

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності