Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

“БІОФАРМА” монополізує ринок крові

Депутати житомирської облради в інтересах ПАТ “Біофарма” хочуть зробити з єдиного в області Центра крові – підприємство, що дозволить його приватизацію у майбутньому.

Про це у відкритому листі заявили активісти антикорупційних та пацієнтських  організацій – Центру протидії корупції та «Асоціації молодих донорів України».

Так, 10 вересня депутати Житомирської обласної ради розглядатимуть проект рішення щодо припинення комунальної установи “Житомирський обласний центр крові” та перетворення його на підприємство, що займатиметься комерційною діяльністю.

Проект рішення з’явився в облраді після публічних заяв ВАТ “Біофарма” про намір інвестувати 40 млн. гривень в “Житомирський обласний центр крові”.

“У разі підтримки проекту та зміни організаційної форми комунального закладу, компанія “Біофарма” отримає можливість придбати частку в цьому комунальному підприємстві, – розповідає Олександра Устінова з Центру протидії корупції. – За цією ж схемою “Біофарма” фактично приватизувала центр крові в Сумах. Виглядає так, що “Біофарма” хоче монополізувати весь ринок виробництва крові, адже вони є єдиним в Україні виробництвом, здатним зберігати цю кров та робити з неї препарати”, – пояснює Устінова.

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, 75% ТОВ “Сумський обласний центр крові” належить ПАТ “Біофарма”.

Одним із фактичних власників – бенефіціаром – обох підприємств є Костянтин Єфіменко, колишній екс-міністр інфраструктури та бізнес-партнер олігарха Василя Хмельницького.

“Якщо “Біофармі” вдасться таким чином захопити більшість обласних центрів крові, донорство та її переробка стануть над прибутковим бізнесом для одного гравця, адже конкурентів на цьому ринку, – немає, пояснює Ірина Славінська, президент ВМГО “Асоціація молодих донорів України”. – Цього не можна допустити в той час, коли у країні війна і ми з ніг збиваємося, щоб знайти донорів для солдат, дітей, я не говорю вже про дорослих. Систему потрібно реформувати, а якщо і віддавати в приватні руки – через відкритий конкурс та з вигодою для держави”.

Слід відзначити, що правоохоронними органами в Сумській області зафіксовано факти забору ТОВ “Сумський обласний центр служби крові” крові для потреб антитерористичної операції. Прокуратура Сумської області було встановила, що в Сумському госпіталі важко поранені учасники АТО, для яких збиралася кров, відсутні, а до інших регіонів України зібрана таким чином кров не надходила. Триває досудове слідство, яке має встановити, куди поділася зібрана кров.

Громадські активісти в своєму зверненні наголошують на тому, що на сьогодні у Верховній Раді України створена група з розробки законопроекту “Про національну систему служби крові”.

“У зв’язку з цим, вважаємо недоцільним та тривожними наміри Житомирської обласної ради започаткувати “процес перетворення» комунальної установи “Житомирський обласний центр крові» на підприємство та просимо відкласти розгляд проекту рішення “Про припинення комунальної установи “Житомирський обласний центр крові” шляхом перетворення” до завершення роботи над проектом закону”, – йдеться в листі активістів.