Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

АНОНС – Петренко та Касько захищатимуть у комітеті арешт та конфіскацію від переписування нардепами

Запрошуємо журналістів сьогодні о 13.00 на засідання комітету ВР з питань забезпечення правоохоронної діяльності, де народні депутати України, зокрема, голова комітету Андрій Кожем’якін, член комітету Юрій Луценко та автори законопроектів – міністр юстиції Павло Петренко та заступник генерального прокурора Віталій Касько шукатимуть “політичний” компроміс щодо законопроектів №2541а та №2540а, які покликані спростити процедуру арешту та конфіскації незаконно набутого майна у корупціонерів та їх родин.

Народні депутати спробують в черговий раз переписати проекти законів, адже їх не влаштовують формулювання та концепції, запропоновані авторами законопроектів. Вчора Юрій Луценко, народний депутат Блоку Петра Порошенко, публічно заявив про “неякісний текст” та потребу “виправити всі помилки, закладені непрофесійними авторами закону”.

Хочемо зазначити, що законопроекти були розроблені Міністерством юстиції спільно із Генеральною прокуратурою України за участі представників антикорупційних організацій, зокрема, експертів ініціативи Реанімаційний пакет реформ та за підтримки проекту Організації економічного співробітництва та розвитку з протидії корупції в Україні (OECD). Автори законопроектів протягом місяця публічно презентували для обговорення як широкій громадськості, так і депутатам, свої напрацювання, однак за весь цей час у парламентарів не виникало суттєвих зауважень.

Правки, запропоновані членами комітету до другого читання, суттєво погіршують і без того складні у застосуванні норми Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів щодо арешту та спеціальної конфіскації.

Зокрема, народні депутати переписали поняття арештованого майна та перелік підстав для арешту так, щоб арештувати та конфісковувати накрадене було взагалі неможливо. Також члени комітету своїми правками фактично унеможливи конфіскацію награбованого у третіх осіб – коханок та дружин корумпованих чиновників. Окрім того, народні депутати захотіли ліквідувати одну із вимог Міжнародного валютного фонду та позбавити директора Антикорупційного Бюро можливості арештовувати на одну добу майно в тяжких або особливо тяжких злочинах.

Наразі у Верховної Ради є визначений строк, коли зазначені законопроекти мають бути ухвалені, адже від цього залежить, чи виконає Україна один із пунктів плану з безвізової лібералізації.

Хочемо зазначити, що у разі голосування за докорінно змінені проекти законів, які дозволять корупціонерам ховати своє майно від арешту та конфіскації, європейські дипломати не вважатимуть, що українська влада виконала даний пункт плану.

Комітет відбудеться за адресою вул. Садова, 3а, каб. 727

Аналіз ключових зауважень до проектів законів, поданих від комітету до другого читання.