Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

АНОНС — Суд щодо декларацій СБУ перенесли на 24 жовтня

УВАГА! ЗМІНА! Суд перенесли на 24 жовтня на 12.20 у зв’язку з неочікуваною відпусткою судді. Про це повідомила секретар суду менш ніж за добу до запланованого засідання.

У середу 3 жовтня о 12.00 Верховний суд (Московська 8, корпус 5) укотре розгляне касаційну скаргу Центру протидії корупції на рішення першої та апеляційної інстанцій у справі щодо засекречення декларацій працівників Служби безпеки України.

“Сподіваємося, що цього разу Верховний суд зрештою винесе фінальний вирок у цій справі, адже з СБУ ми судимося фактично півтора роки в трьох судових інстанціях — і нічого нового від Служби не чуємо. Ми вважаємо, що це змова між НАЗК та СБУ для затягування цього судового процесу, адже очевидно вони не хочуть рішення суду”, — зазначає юристка Центру протидії корупції Олени Щербан.

Нагадаємо, що попереднього засідання оголосили перерву, щоб представники НАЗК змогли ознайомитись із поясненнями СБУ та надати інформацію, чи НАЗК здійснювало перевірку декларацій СБУшників. У суді представники НАЗК заявили, що їм невідомо, чи агенство таку перевірку робило.

Так, 2017 року ЦПК подав до суду на СБУ через засекречення інформації з декларацій співробітників СБУ.

У січні 2018 Апеляційний адміністративний суд міста Києва закріпив за керівництвом СБУ право начхати на пряму норму закону і не подавати декларації. Фактично цим була вбита можливість притягнути до відповідальності хоч одного працівника СБУ за брехню в декларації.

Визнання керівництвом СБУ інформації з декларацій державною таємницею, подача декларацій не до Реєстру НАЗК, а до власної закритої системи невідомого походження, доступ до якої мають тільки в Службі, активісти вважають незаконним.

На частину цієї інформації накладено гриф “цілком таємно”, на частину – “таємно”. При цьому, незаконно засекречено навіть публічну інформацію щодо керівництва та посадовців СБУ, імена та посади яких добре відомі суспільству та опубліковані в офіційних документах, наприклад, в указах президента.

Антикорупціонери мають намір в судовому порядку таки змусити СБУ розсекретити інформацію з декларацій і відомості про зміни майнового стану керівництва та слідчих, а також визнати незаконними створення Службою власної системи обробки та зберігання декларацій.

У разі якщо відповідне рішення не винесе Верховний суд, активісти звертатимуться до Європейського суду з прав людини.

Засідання проходитиме за адресою: м. Київ, вул. Московська, 8, корпус 5.