Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

АНОНС — Законопроект Президента про відновлення покарання за незаконне збагачення розглянуть на парламентському комітеті

Сьогодні, 5 червня, о 15.00 парламентський комітет з питань правового забезпечення правоохоронної діяльності розгляне проект закону Президента України Володимира Зеленського № 10358 щодо відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, а також запровадження цивільної конфіскації корупційних активів високопосадовців.

Відповідний законопроект Президент зареєстрував у понеділок, 3 червня.

У лютому 2019 Конституційний суд визнав неконституційною статтю кримінального кодексу про незаконне збагачення.

Через це довелось закрити 65 справ, які розслідувало Національне антикорупційне бюро щодо незаконного збагачення топ-посадовців як, наприклад, мер Одеси Геннадій Труханов, нардеп Олег Ляшко, генпрокурор Юрій Луценко чи заступник голови СБУ Павло Демчина.

Своїм рішення Конституційний суд подарував амністію всім том-чиновників на сумнівне майно, набуте після Революції Гідності.

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, вчинене до ухвалення нової статті, уже не можна буде запровадити.

Після ухвалення законопроекту, до кримінальної відповідальності можна буде притягувати топ-чиновників, які незаконно збагачуватимуться в майбутньому.

Крім незаконного збагачення законопроект Президента  запроваджує також механізм конфіскації незаконних активів посадовців — за рішенням суду у цивільному порядку, без обвинувального вироку.

У разі виявлення необґрунтованих активів на суму понад 900 тисяч гривень відповідальності не зможуть уникнути як топ-посадовці, які незаконно збагачувалися раніше, так і ті, хто наважиться на це у майбутньому.

Усі ці активи будуть стягуватися у цивільному порядку за позовами НАБУ, погодженими з прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Кримінальна відповідальність за незаконне збагачення, вчинене після ухвалення даного законопроекту, наставатиме, якщо сума необґрунтованих активів перевищує 11,5 мільйонів гривень.

Розгляд справ про незаконне збагачення та визнання необґрунтованими активів та їх стягнення у дохід держави пропонується віднести до юрисдикції Вищого антикорупційного суду.

Народні депутати перейдуть до розгляду законопроекту відразу після заслуховування виступів керівників Нацполіції, ДБР та Генпрокуратури щодо щодо вбивства 5-річного хлопчика працівниками Переяслав – Хмельницького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області.

Вони повинні розглянути законопроект та надати рекомендацію щодо його ухвалення у Верховній Раді.

 

Адреса засідання комітету: Садова 3а, каб. 727.