Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

АНОНС — Встигнути до Антикорупційного суду: завтра оголосять вирок у справі фірташівського ЗТМК

У середу 29 травня Заводський районний суд Запоріжжя оголосить вирок у справі за обвинуваченням директора Запорізького титано-магнієвого комбінату (ЗТМК) Володимира Сивака в розтраті майже 500 млн грн на модернізацію підприємства.

Початок засідання — 14-00. Адреса — місто Запоріжжя, вулиця Лізи Чайкіної, 65. Головуючий суддя — Олександр Яцун.

У понеділок 20 травня у суді відбулися дебати між сторонами справи.Тепер суду фактично залишилося винести вирок у справі, який скоріш за все буде виправдувальним, а фігуранти — встигнуть пройти апеляційну інстанцію до початку роботи Антикорупційного суду. Якщо апеляційний суд підтвердить рішення першої інстанції, зручне Сиваку рішення вже не можна буде змінити.

Зауважимо, що від самого початку слухання справи в суді йде до того, що вирок буде виправдувальним: як і через дії прокурорів САП, так і самих суддів.

Нагадаємо, у червні 2016 року детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) почали розслідувати розтрату коштів на ЗТМК, який на 51% належить державі, а на 49% — кіпрській компанії олігарха Дмитра Фірташа “Толексіс трейдинг лімітед”.

Згідно з договором, компанія Фірташа “Толексіс” мала виділити 110 млн доларів на модернізацію комбінату, але директор ЗТМК Володимир Сивак витратив ці кошти на інші потреби через банк олігарха.

У грудні 2017, тобто понад рік після вручення підозри Сиваку, справу почав слухати Запорізький суд.

У листопаді 2018 року одна із суддей у справі Нінель Марченко заявила, що представник ЗТМК на прізвище Шостак пропонував їй 50 тисяч доларів хабара за виправдання Сивака.

Враховуючи ймовірну упередженість інших двох суддів, прокурори САП намагалися відвести всю колегію суду від розгляду справи Сивака, подаваши відповідні заяви. Проте їм двічі відмовили.

Директора “Запорізького титано-магнієвого заводу” Володимира Сивака звинувачують у розтраті 492 мільйонів гривень держпідприємства, виділених компанією олігарха на модернізацію ЗТМК. Договір про заснування ЗТМК передбачав, що приватній компанії Фірташа передадуть усе майно заводу, за умови виділення ним грошей на оновлення комбінату.