Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

АНОНС — Урановий епізод на 17,3 млн доларів: суд продовжить досліджувати докази розкрадань у справі Мартиненка і Ко

У п’ятницю 26 квітня у Шевченківському районному суді Києва продовжать досліджувати докази у справі екс-нардепа Миколи Мартиненка щодо розкрадання 17,2 млн доларів на закупівлях урану . Це четверте засідання щодо цього епізоду.

Початок засідання — 9:00. Адреса — вул. Дегтярівська, 31А. Головуюча суддя — Лідія Щебуняєва.

Згідно з  рішенням Міненергетики державне підприємство “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” (“СхідГЗК”) мало на 100% забезпечити атомні підприємства сировиною власного видобутку.

Проте керівництво “СхідГЗК” вирішило закупити уран казахського виробництва через фірму-прокладку “Steurmann”, пов’язану з на той час нардепом та головою парламентського енергетичного комітету Миколою Мартиненком.

За версією слідства,  “Steuermann” у січні 2014 року підписала контакт зі “СхідГЗК”, після чого отримала ексклюзивні права на постачання упродовж 2014-2018 рр. уранової сировини на українське держпідприємство. Через це держава втратила 17,2 млн доларів.

Суд вже дослідив власне розпорядження Міністерства енергетики та вугільної промисловості і рух коштів по рахунку компанії-посередниці “Steurmann”.

Також вивчили документи, отримані в рамках міжнародної правової допомоги з Австрії, які адвокати екс-нардепа вимагають визнати недійсними.

На минулому засіданні 2 квітня суд досліджував висновки аудиторів і економічних експертів, які підтвердили збитковість рішення про закупівлю урану.

Прокуратура оприлюднила дані про те, що фігуранти справи Руслан Журило та його партнер Євгеній Буга літали 2015 року до Варшави на фінал Ліги Європи за кошти компанії “Далас”, яка фігурує в урановій схемі.

СХЕМА РОЗТРАТИ КОШТІВ ДП “СХІДНИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ” 281217-02

Миколу Мартиненка та його спільників обвинувачують у розкраданні коштів держпідприємств Національної атомної енергогенеруючої компанії “Енергоатом” (6,2 млн євро) та “Східного гірничо-збагачувального комбінату” (17,2 млн доларів). Загальні збитки склали близько 700 млн гривень.

Раніше суд завершив досліджувати докази у справі “Енергоатома”.