Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

АНОНС — Суддя Фомін, якого намагаються покарати за законні рішення, оскаржує догану Вищої ради правосуддя

Суддя Мелітопольського суду Віктор Фомін, якого 2018 року відрядили працювати у Солом’янський суд Києва, оскаржить у Великій Палаті Верховного суду безпідставну догану за винесення законного рішення. Раніше ця догана заблокувала йому участь у конкурсі до Вищого антикорупційного суду.

Час: 6 червня об 11:00. Адреса суду: Київ, вул. Пилипа Орлика, 8. Головуючий суддя: Олександр Золотніков.

Під час роботи у Солом’янському суді Києва суддя Віктор Фомін неодноразово ухвалював рішення у резонансних справах НАБУ.

Саме він відправив під варту одного з підозрюваних у справі мера Одеси Геннадія Труханова, надавав дозволи на проведення слідчих дій у справах нардепів Олега Ляшка та Ігоря Мосійчука, арештував майно сина Арсена Авакова Олександра у “справі рюкзаків”, дав дозвіл на обшук мера Вишневого у справі про спробу підкупу в.о. міністра охорони здоров`я Уляни Супрун тощо.

Вища рада правосуддя (ВРП) заблокувала участь Фоміна у конкурсі до Вищого антикорупційного суду (ВАС). Щодо Фоміна відкрили кілька дисциплінарних проваджень.

“Судячи з усього, система вирішила помститися судді за законні рішення. Догани на суддю Фоміна співпали із часом, коли відбувався конкурс до Вищого антикорупційного суду. Очевидно, це було зроблено для того, щоб він туди не потрапив. Згідно з законодавством, судді не можуть брати участь у конкурсах, якщо мають дисциплінарні покарання”, — коментує юрист Центру протидії корупції Андрій Савін.

Фоміну оголосили догану за начебто порушення закону під час рішення про передачу Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) майна, арештованого у справі щодо розтрати коштів Збройних сил України (ЗСУ) на Львівському бронетанковому заводі.

Зрештою Віктор Фомін подав скаргу до Великої Палати Верховного суду щодо цієї дисциплінарної справи.

Він оскаржить безпідставну догану ВРП за законну передачу АРМА арештованого майна у справі Львівського бронетанкового заводу. Адже, оголосивши догану, ВРП оцінювало ухвалене суддею рішення по суті, а мала б перевірити процес ухвалення рішення. Суть самого рішення Фоміна адвокати у справі Львівського бронетанкового заводу могли оскаржити в апеляційному суді, але вони цього не зробили.

Також ВРП веде проти судді іншу дисциплінарну справу, яка стосується рішення про передачу АРМА арештованого майна Одеського аеропорту. Рішення у ній наразі немає.

Суддю Віктора Фоміна відрядили з Мелітополя до Києва через велику завантаженість Солом’янського районного суду Києва. Юрисдикція цього суду поширюється на Національне антикорупційне бюро України (НАБУ). Він працював у Києві від січня до червня 2018 року — потім відрядження йому не подовжили.

Зокрема, Солом’янський суд надає всі дозволи НАБУ в ході розслідування: розглядає запобіжні заходи щодо фігурантів справ НАБУ (тримання під вартою, застава, домашній арешт), надає дозволи на обшуки, виїмки тощо.

Окрім того, нападки на суддю поширювалися і у ЗМІ. У деяких медіа опублікували провокативну інформацію, що кандидат у судді ВАС Фомін збив велосипедиста.

У цій справі відкрили кримінальне провадження, яке закрили одразу після завершення подачі документів на конкурс до Вищого антикорупційного суду через відсутність доказів.