Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

АНОНС — Суд завершить вивчати тендерну документацію у справі Мартиненка

У вівторок 19 лютого в Шевченківському суді Києва відбудеться чергове засідання у кримінальному провадженні за обвинуваченням колишнього народного депутата Миколи Мартиненка та інших осіб у заволодіння майже 700 млн грн. На ньому закінчать досліджувати тендерну документацію держпідприємства НАЕК “Енергоатом” щодо поставки обладнання для атомних станцій чеською фірмою Skoda JS a.s.

Початок суду – 09:00. Адреса суду – Дегтярівська, 31-А. Головуюча суддя – Лідія Щебуняєва.

На минулому засіданні представлені прокурорами САП документи підтверджували, що Мартиненко сприяв у перемозі Skoda JS a.s на тендерах НАЕК “Енергоатом” за допомогою підставних конкурентів. Так, у суді дослідили документацію щодо 6 контрактів, підписаних з компанією «Skoda JS a.s.» на загальну суму 6,4 млн гривень. За даними слідства, відкати з цих контрактів надходили на рахунки офшорки нардепа.

5 із цих 6 вивчених у суді договорів отримала чеська компанія за результатами відкритих торгів. Вивчені в суді документи підтверджують, що «Skoda JS a.s.» вигравала тендери держпідприємства НАЕК “Енергоатом” завдяки змові з пов’язаними компаніями.

Наприклад, ТОВ «Проатом» виконуючи роль конкурента «Skoda JS a.s.» подавав у якості своєї пропозиції на тендери документи отримані у самої «Skoda JS a.s.».

Так, ТОВ «Проатом» подавав довідки «Skoda JS a.s.» про наявність працівників та спеціалістів відповідної кваліфікації, документи про наявність досвіду виконання аналогічних робіт та інші документи.

Вказане свідчить про те, що компанія  «Skoda JS a.s.» виходила одночасно на тендер «на пряму» та через компанію «Проатом» та інших псевдоконкурентів.

Крім того, подані пропозиції як самої «Skoda JS a.s.» так і «Проатому» не відповідали вимогам самого тендеру. За законом, такі пропозиції учасників тендеру мали би бути відхилені, що й підтвердила Державна фінансова інспекція у своїх висновках.

Після укладання контрактів «Skoda JS a.s.» залучала ТОВ “Проатом” до виконання угод в якості субпідрядника.

Також, у ході засідання з’ясувалося, що оплата за результатами закупівлі здійснювалася за рахунок залучення кредитних коштів від Чеського експортного банку на 85% з відстрочкою на 5 років.

Нагадаємо, що у період 2008-2012 років за результатами проведення конкурсних процедур між товариством «Skoda JS» та держпідприємством НАЕК «Енергоатом» було укладено договори про закупівлю на суму, еквівалентну 65 млн євро. У результаті цих торгів, за версією сторони обвинувачення, Мартиненко заволодів коштами “НАЕК “Енергоатом” в сумі 6,4 млн євро.

Раніше “Наші гроші” повідомляли, що справа Мартиненка є лідером за темпами розгляду справ НАБУ в Шевченківському районному суді міста Києва. Попри це сторона захисту постійно наголошує на необхідності прискорення та вимагає не озвучувати в суді частину письмових доказів.